انوار وب: هدف رژیم صهیونیستی از احداث 14 هزار واحد مسکونی در قدس را هم اسکان 55 هزار مهاجر صهیونیست برای تکمیل طرح های به اصطلاح “قدس 2020″است. کارشناس فلسطینی در مورد تلاشهای گسترده رژیم اشغالگر صهیونیستی برای محوآثاراسلامی در قدس شریف که بقای مسجد الاقصی را با خطر مواجه کرده است هشدار دادند.دکتر”جمال عمرو” […]

انوار وب: هدف رژیم صهیونیستی از احداث 14 هزار واحد مسکونی در قدس را هم اسکان 55 هزار مهاجر صهیونیست برای تکمیل طرح های به اصطلاح “قدس 2020″است.

کارشناس فلسطینی در مورد تلاشهای گسترده رژیم اشغالگر صهیونیستی برای محوآثاراسلامی در قدس شریف که بقای مسجد الاقصی را با خطر مواجه کرده است هشدار دادند.
دکتر”جمال عمرو” کارشناس مسائل قدس واستاد رشته معماری دانشگاه بیرزیت با بیان اینکه نهادهای رژیم صهیونیستی از زمان برگزاری مذاکرات سازش تا به امروز احداث 14 هزار واحد مسکونی جدید را به تصویب رسانده انداظهار داشت:رژیم اسرائیل طی این مدت برای محو آثار اسلامی شهر قدس و تخریب مسجد الاقصی 102 کنیست یهودی در شهر قدس احداث کرده است.
وی بااشاره به اینکه احداث این تعداد کنیست دراین مدت کوتاه تاثیرزیادی درتغییر محیط اسلامی و معماری شهر قدس داشته است افزود:تل آویوتلاش دارد کنیست های جدید دیگری در نزدیکی مسجد الاقصی با هدف محاصره کامل این مسجد احداث نماید. “عمرو”تاکید کرد:رژیم صهیونیستی تمام طرحهایش را برای یهودی سازی قدس عملی کرده است وسعی دارد این طرح ها را با سرعت بیشتری در سال 2014 دنبال کند.
این کارشناس فلسطینی هدف رژیم صهیونیستی از احداث 14 هزار واحد مسکونی در قدس را هم اسکان 55 هزار مهاجر صهیونیست برای تکمیل طرح های به اصطلاح “قدس 2020” دانست. این استاد دانشگاه اظهار داشت:تکمیل طرحهای قدس 2020 نیم میلیون صهیونیست را در شرق قدس اشغالی اسکان میدهد.
وی با انتقاد از بی توجهی کشورهای اسلامی نسبت به خطراتی که قدس بویژه مسجد الاقصی را تهدیدمیکند ازشرکت تعدادی از نمایندگان کنگره آمریکا دریورش شهرک نشینان صهیونیست نشین برای تخریب آثار اسلامی شهر قدس ابراز انزجار و تصریح کرد:متاسفانه در حالی که آمریکائی ها آشکارا با رژیم صهیونیستی برای تخریب مسجد الاقصی همکاری میکنند این افراد همانند قهرمان از سوی برخی از رهبران کشورهای عربی مورد استقبال قرار می گیرند.
منبع: خبرگزاری قدس