انوار وب: مفتی لهستان برای مخالفت با قانون منع ذبح گوسفند در عید سعید قربان، تصمیم دارد شخصاً گوسفندی در این روز ذبح كند.به گزارش تقریب، “توماس میسكیویچ” مفتی لهستان و رئیس اقلیت مسلمان این كشور ضمن اعلام مخالفت با قانون لهستان در ممنوعیت ذبح گوسفند، افزود: اقلیت مسلمان لهستان حق دارند كه عید قربان […]

انوار وب: مفتی لهستان برای مخالفت با قانون منع ذبح گوسفند در عید سعید قربان، تصمیم دارد شخصاً گوسفندی در این روز ذبح كند.
به گزارش تقریب، “توماس میسكیویچ” مفتی لهستان و رئیس اقلیت مسلمان این كشور ضمن اعلام مخالفت با قانون لهستان در ممنوعیت ذبح گوسفند، افزود: اقلیت مسلمان لهستان حق دارند كه عید قربان را جشن بگیرند و بر اساس آداب و رسوم دینی خود گوسفند ذبح نمایند.
وی كه ریاست اقلیت دوهزار نفری مسلمان لهستان را نیز بر عهده دارد، تأكید كرد كه در روز سه شنبه مصادف با عید سعید قربان، با دست خود گوسفندی ذبح خواهد كرد.
دولت لهستان از ابتدای سال جاری، ذبح گوسفند در این كشور را به موجب قانون حمایت از حیوانات ممنوع اعلام كرده است.
این ممنوعیت مخالفت‌های شدیدی را از سوی مسلمانان این كشور و همچنین مراكز تولید گوشت حلال به دنبال داشته است.
پیش از اجرای این قانون، كشور لهستان سالانه ۹۰ هزار تن گوشت گاو را به كشورهای اسلامی به ویژه تركیه صادر می‌كرد به طوری كه درآمدسالیانه صادرات گوشت در این كشور بین ۲۵۰ تا ۳۰۰ میلیون یورو متغیر بود.