انواروب: مدیرکل چاپ و نشر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از برگزاری جلسه ویژه پیگیری دغدغه های ناشران اهل سنت با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در آینده نزدیک خبرداد.
به گزارش قریب ، احمد علمشاهی مدیرکل چاپ و نشر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ظهر دیروز در جریان بازدید از دفاتر ناشران استان کردستان در سنندج اظهار داشت: دفتر چاپ و نشر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با تمام توان برای ارتقای حوزه چاپ و نشر کردستان تلاش می کند و در این حوزه نیز می خواهد زمینه بالفعل کردن هرچه بیشتر توانمندی های استان را فراهم نماید.
وی افزود: این دفتر آمادگی دارد که اساتید برجسته کشوری در حوزه چاپ و نشر را برای تدریس در کارگاه های تخصصی به کردستان اعزام کرده و تسهیلات لازم را برای حضور هرچه بیشتر ناشران کردستانی در نمایشگاه های استانی، منطقه ای و ملی فراهم نماید.
علمشاهی همچنین به صورت رسمی از گروهی از ناشران استان برای حضور در نمایشگاه بین المللی صنعت چاپ تهران در آذرماه سال جاری دعوت نمود و بر پیگیری ویژه مشکلات و دغدغه های آنان با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در آینده نزدیک خبرداد.
سامان احمدی رئیس اداره فرهنگی، چاپ و نشر اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان نیز در این نشست اظهار داشت: به جرأت می توان گفت که ناشران کردستانی از جمله فعال ترین ناشران کشور در حوزه تقریب مذاهب اسلامی بوده و در این راستا نیز پیشرو هستند.
وی افزود: عشق و ارادت ویژه مردم کردستان به اهل بیت(ع) بستر مناسبی را برای تولید آثار فاخر ادبی، فرهنگی و انتشاراتی فراهم کرده و خوشبختانه ناشران استان نیز در این حوزه با جدیت تلاش می کنند.
احمدی ابراز امیدواری کرد که با نگاه ویژه مسئولان ارشد حوزه چاپ و نشر کشور شاهد گسترش هرچه بیشتر فعالیت ها و خدمات ناشران کردستانی به حوزه فرهنگ و ادب ایران اسلامی باشیم.
در ادامه این نشست نیز تعدادی از ناشران کردستانی گلایه هایی را در خصوص برخورد سلیقه ای برخی از مسئولان نمایشگاه های کتاب استانی و کارشناسان تأیید کننده کتب بیان کردند و خواستار رفع این دغدغه ها شدند.
جلال قلعه شاخانی سرپرست اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان نیز از پیگیری جدی مشکلات و دغدغه های ناشران استان و انجام مکاتبات اداری با وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در این خصوص خبرداد و بر حمایت ویژه از ناشران استان برای حضور در نمایشگاه های استانی، منطقه ای و ملی تأکید کرد.
وی افزود: هم اکنون در استان کردستان ۳۴ ناشر مشغول به فعالیت هستند که بیشتر آثار منتشره آنان در حوزه تقریب بین مذاهب اسلامی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.