مولانا مطهری تصریح کرد: نباید در مسائل فقهی و یا در امر تعلیم و تعلّم یک مذهب دخالتی صورت گیرد. مسئولین فقط می‌توانند بر مدارس اهل‌سنت نظارت داشته باشند، اما متاسفانه بعضاً در امر نظارت بر مدارس نیز غلو می‌‌شود. مولانا حبیب‌الرحمان مطهری روز گذشته (1 بهمن) در دیدار امام‌جمعه اهل‌تشیع و فرماندار شهر خواف، […]

مولانا مطهری تصریح کرد: نباید در مسائل فقهی و یا در امر تعلیم و تعلّم یک مذهب دخالتی صورت گیرد. مسئولین فقط می‌توانند بر مدارس اهل‌سنت نظارت داشته باشند، اما متاسفانه بعضاً در امر نظارت بر مدارس نیز غلو می‌‌شود.

مولانا حبیب‌الرحمان مطهری روز گذشته (1 بهمن) در دیدار امام‌جمعه اهل‌تشیع و فرماندار شهر خواف، ضمن تاکید بر «وحدت» و «همدلی»، نسبت به برخی دخالت‌ها در امور فقهی و آموزشی مذاهب و «غلو در نظارت بر مدارس دینی اهل‌سنت» اظهار نگرانی کرد.
مولانا مطهری مدیر حوزه علمیه احناف خواف در دیداری که حجت‌الاسلام شمسیان امام جمعه جدید اهل‌تشیع و فرماندار خواف با ایشان داشتند، خاطرنشان کرد: مهمترین اصل در جامعه اسلامی وحدت، اخوت، محبت و همدلی است. آیات قرآن، احادیث پیامبر اکرم صلی‌الله‌علیه‌وسلم، امام راحل و رهبر معظم انقلاب بر وحدت و اخوت مسلمانان تاکید دارند، لذا مسلمانان به‌ویژه علما و مسئولین باید به این امر توجه داشته باشند.
مولانا مطهری در سخنانش که کانال تلگرامی حوزه علمیه احناف خواف آن را منتشر کرده است، بقای نظام و انقلاب را در گرو «وحدت» دانست و گفت: همان‌طور که وحدت علما و مردم اعم از شیعه و سنی منجر به پیروزی انقلاب اسلامی در ایران شد، تداوم و بقای این انقلاب نیز در گرو همین وحدت و همدلی است.
ایشان در ادامه به جمعیت حداکثری اهل‌سنت در شهرستان خواف اشاره کرد و اظهار داشت: اکثریت شهرستان خواف را اهل‌سنت تشکیل می‌دهند که در کنار برادران شیعۀ خود با خوبی و خوشی زندگی مسالمت‌آمیزی دارند. الحمدلله همدلی بین مسئولین شهرستان خواف نیز بسیار خوب است.
مدیر حوزه علمیه احناف خواف در ادامۀ سخنانش از برخی «سیاه‌نمایی‌ها» و «اقدامات مغایر با قانون اساسی» در منطقه انتقاد کرد و گفت: متاسفانه گاهی اوقات از سوی عده‌ای، یکسری سیاه‌نمایی‌ها و گزارشات غلطی علیه شهر خواف صورت می‌گیرد. گاهی اوقات نیز اقداماتی در منطقه صورت می‌گیرد که مغایر با قانون اساسی کشور و بر خلاف منویات مقام معظم رهبری است.
مولانا مطهری تصریح کرد: نباید در مسائل فقهی و یا در امر تعلیم و تعلّم یک مذهب دخالتی صورت گیرد. مسئولین فقط می‌توانند بر مدارس اهل‌سنت نظارت داشته باشند، اما متاسفانه بعضاً در امر نظارت بر مدارس نیز غلو می‌‌شود.

حجت‌الاسلام شمسیان نیز در این دیدار بر «حفظ وحدت و صمیمیت» تاکید کرد. وی همچنین از کسانی که بر خلاف قانون اساسی و منویات امام راحل و مقام معظم رهبری حرکتی انجام می‌دهند، انتقاد کرد.
امام‌جمعه اهل‌تشیع خواف پیرامون دخالت در امور فقهی و اعتقادی مذاهب نیز گفت: بحث اعتقادی و فقهی هر مذهب جای خودش را دارد. مهم این است که اهل‌سنت کار فقهی و اعتقادی خود را انجام دهند و ما نیز کار فقهی و اعتقادی خود را انجام دهیم./سنی آنلاین