انواروب: شمار زیادی از فعالان و سازمان‌های اسلامی آمریکا به نشانه همبستگی با هموطنان سیاهپوست، کمپینی را برای جمع‌آوری کمک به بازسازی کلیساهایی که در ماه گذشته هدف آتش‌سوزی قرار گرفته‌اند، راه‌اندازی کردند. به نقل از پایگاه خبری «On Islam»، زاید شاکر، روحانی مسلمان آمریکایی می‌گوید: ما می‌خواهیم هموطنان آفریقایی ـ آمریکایی ما بدانند که […]

انواروب: شمار زیادی از فعالان و سازمان‌های اسلامی آمریکا به نشانه همبستگی با هموطنان سیاهپوست، کمپینی را برای جمع‌آوری کمک به بازسازی کلیساهایی که در ماه گذشته هدف آتش‌سوزی قرار گرفته‌اند، راه‌اندازی کردند.

به نقل از پایگاه خبری «On Islam»، زاید شاکر، روحانی مسلمان آمریکایی می‌گوید: ما می‌خواهیم هموطنان آفریقایی ـ آمریکایی ما بدانند که در این دوران تاریک در کنار آن‌ها ایستاده‌ایم.

وی گفت: به نشانه همبستگی در ماه مبارک رمضان، کمک‌هایی را برای ساخت 7 کلیسا که در یک ماه گذشته از سوی نژادپرستان سوزانده شده‌اند، جمع‌آوری می‌کنیم.

از زمان حادثه حمله نژادپرستانه به کلیسای سیاهپوستان در «چارلستون» آمریکا و کشته‌شدن چند نفر در این کلیسا، روند حمله به کلیساها همچنان ادامه دارد.

این کمپین با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد: همه اماکن دینی، مقدس و محل آرامش و امنیت انسان‌ها هستند. انسان‌ها زمانی که تحمل دنیا برایشان سخت می‌شود به این اماکن پناه می‌برند. بیایید با حمایت از جوامع دینی، این کلیساها را بازسازی کنیم.

این بیانیه افزود: ما به عنوان مسلمانان آمریکا اهمیت حمایت از مردم آسیب‌پذیری را که خدای خود را می‌خوانند، می‌دانیم. بدانیم که جامعه مسلمانان و جامعه سیاهپوستان تفاوتی با هم ندارند.
منبع: ایکنا