انواروب: مسلمانان میانمار از دولت خواستند تا از آن‌ها در مقابل خشونت‌ها محافظت کند.در پي افزایش خشونت‌هاي فرقه‌اي در میانمار، چهار سازمان اسلامي از دولت این کشور خواسته‌اند تا از مسلمانان محافظت کنند.اين گروه‌هاي اسلامي، چهارشنبه (۱۰مهر) در بيانيه‌اي مشترک اعلام کردند: « درخواست ما از دولت اين است تا اطمينان دهد که حکومت قانون […]

انواروب: مسلمانان میانمار از دولت خواستند تا از آن‌ها در مقابل خشونت‌ها محافظت کند.
در پي افزایش خشونت‌هاي فرقه‌اي در میانمار، چهار سازمان اسلامي از دولت این کشور خواسته‌اند تا از مسلمانان محافظت کنند.
اين گروه‌هاي اسلامي، چهارشنبه (۱۰مهر) در بيانيه‌اي مشترک اعلام کردند: « درخواست ما از دولت اين است تا اطمينان دهد که حکومت قانون براي محافظت از ما برقرار است.»
اين بيانيه افزود : « مسلمانان از زماني که مورد حمله قرار گرفتند،به شدت احساس اندوه مي‌کنند و اکنون در شرايط بسيار نگران کننده‌اي زندگي مي‌کنند.»
اين درخواست پس از آن مطرح شد که اوباش بودائي دور جديدي از حملات آتش سوزي را عليه مسلمانان در ايالت راخين واقع در غرب ميانمار آغاز کردند.
پليس محلي روز چهارشنبه اعلام کرد، دست‌کم پنج مسلمان، چهار مرد و يک زن در روستاي «تابيوچاينگ» کشته شدند. صدها بودائي در اين هجوم مشارکت داشتند .
در حمله مشابه ديگري نيز روز سه شنبه (۹مهر) در منطقه «ساندوي» ايالت راخين روي داد يک زن سالخورده کشته شد . اين درگيري پس از هجوم بيش از ۷۰۰ بودائي به خيابان‌ها روي داد . بيش از ۶۰ خانه نيز در اين حمله آتش زده شد.
اين درگيري پس از بازديد تين سين، رئيس جمهور ميانمار از ايالت بحران‌زده راخين رخ داد.
به دنبال خشونت‌هاي فرقه‌اي بودائيان افراطي ميانمار، نزديک به ۱۴۰ هزار هزار تن از ساکنان ايالت راخين بي‌خانمان شده‌اند که بيشتر آنان مسلمان روهينگيا هستند. از ژوئن ۲۰۱۲ تا کنون نيز بيش از ۲۵۰ نفر در خشونت‌هاي ميانمار جان خود را از دست داده‌اند.
نهادهاي بين‌المللي و سازمان‌هاي حقوق بشر دولت ميانمار را به چشم پوشي در مقابل اين خشونت‌ها متهم مي کنند.
مسلمانان روهينگيا نزديک به پنج درصد جمعيت ۶۰ ميليوني ميانمار را تشکيل مي‌دهند. اين اقليت مسلمان از زمان استقلال ميانمار در سال ۱۹۴۸ مورد آزار، شکنجه، سرکوب و بي‌توجهي قرار دارد.