انواروب: رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس تاکید کرد که پیام شهید «محمد الفقیه» و دیگر شهدا، دعوت از ما برای اتحاد جهت رویارویی با رژیم اشغالگر اسرائیل است.   به گزارش تسنیم به نقل از رسانه های خبری فلسطین،  خالد مشعل طی سخنانی به مناسبت شهادت «محمد الفقیه» از مبارزان گردان های شهید عزالدین القسام […]

انواروب: رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس تاکید کرد که پیام شهید «محمد الفقیه» و دیگر شهدا، دعوت از ما برای اتحاد جهت رویارویی با رژیم اشغالگر اسرائیل است.

 

به گزارش تسنیم به نقل از رسانه های خبری فلسطین،  خالد مشعل طی سخنانی به مناسبت شهادت «محمد الفقیه» از مبارزان گردان های شهید عزالدین القسام شاخه نظامی حماس توسط نظامیان صهیونیست در الخلیل، گفت: ما به راه خود برای تحقق آشتی، پایان دادن به دودستگی و ساماندهی خانه فلسطینی بر اساس دموکراسی ادامه می دهیم و انتخابات شهرداری ها، مجلس قانونگذاری، ریاستی و شورای ملی سازمان آزادی بخش فلسطین (ساف) را برگزار خواهیم کرد.

مشعل همچنین با مادر شهید فقیه و برادرانش حسین وعائد تماس تلفنی برقرار و طی آن تاکید کرد که ما به الفقیه به دلیل جانفشانی در راه وطن و ملت خود افتخار می کنیم.

وی افزود: ما به این قهرمان افتخار می کنیم که تنها به یکی از شهرک نشینان جنایتکار افراطی اکتفا نکرد و وارد طولانی ترین درگیری با نظامیان صهیونیست شد تا اینکه به شهادت رسید.

مشعل در ادامه اظهار داشت که پیام این شهدا، وحدت ملی، پایان دادن به دودستگی و تحقق آشتی است و بایستی مواضع خود را متحد کرده و درباره برنامه ملی برای مقابله با رژیم اشغالگر و شهرک سازی به توافق برسیم.

بر اساس این گزارش، نیروهای اشغالگر چهارشنبه شب به شهرک صوریف یورش آورده و خانه ای که محمد الفقیه در آن پناه گرفته بود، محاصره و برق شهرک را به طور کامل قطع و با ایجاد پارازیت بر روی مکالمات تلفنی مانع برقراری هر گونه ارتباط بین آنها شدند.

«محمد الفقیه» پس از مبارزه سخت با نظامیان صهیونیست که خانه را محاصره کرده بودند، به شهادت رسید.

در این درگیری همچنین یک جوان دیگر نیز زخمی شد و نظامیان صهیونیست پس از این درگیری محل را ترک و اعلام کردند که محمد الفقیه که تحت تعقیب رژیم صهیونیستی بود به شهادت رسید و محمد عبدالمجید العمایره، صهیب برادر وی و معاذ پسر عمویش نیز به دلیل کمک به الفقیه بازداشت شدند.