انواروب: دکتر روحانی رئیس جمهور کشورمان طی سخنانی در دیدار مجمع نمایندگان استان گیلان، با بیان اینکه «از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی همواره افراطیون، برای کشور مشکل درست کردند.» بر حل مشکلات کشور با تکیه بر “عقلانیت” و “اعتدال” تاکید کرد.دکتر روحانی در بخشی از سخنان خود در دیدار با مجمع نمایندگان استان گیلان، که […]

 انواروب: دکتر روحانی رئیس جمهور کشورمان طی سخنانی در دیدار مجمع نمایندگان استان گیلان، با بیان اینکه «از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی همواره افراطیون، برای کشور مشکل درست کردند.» بر حل مشکلات کشور با تکیه بر “عقلانیت” و “اعتدال” تاکید کرد.
دکتر روحانی در بخشی از سخنان خود در دیدار با مجمع نمایندگان استان گیلان، که روز دوشنبه (9 دی) انجام گرفت، گفت: دولت یازدهم در سخت‌ترین شرایط ممکن و با حجمی قابل توجه از تحریم‌ها و مشکلات کار را تحویل گرفت، اما اینها به معنای آن نیست که نمی ‌توان مشکلات را حل کرد و به اهداف بلند دست یافت.
دکتر روحانی با بیان اینکه اجرایی شدن توافق ژنو می ‌تواند به حل مشکلات کمک کند، اضافه کرد: البته ریشه اصلی بسیاری از مشکلات، داخلی است و حل بسیاری از این مشکلات راه‌ حل کوتاه‌ مدت ندارد.
رییس‌ جمهور اظهار داشت: قصد بحث درباره مسائل گذشته را ندارم و تأکید دارم که باید نگاه ما رو به آینده باشد و بر حل و فصل مشکلات تمرکز شود؛ حل و فصل مشکلات بزرگ نیازمند قدرت ملی است که آن هم در سایه وحدت و انسجام حاصل می‌ شود.
دکتر روحانی در ادامه تأکید کرد: طرح موضوع عقلانیت و اعتدال از سوی دولت یک شعار نیست، بلکه معتقدیم مشکلات بدون تکیه بر عقلانیت و اعتدال حل نخواهد شد. یکی از مشکلات اساسی جامعه ما افراط بوده و از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی همواره افراطیون، برای کشور مشکل درست کردند و اگر چه ممکن است گاهی در اقدامات خود حسن نیت هم داشتند، اما نتیجه اقداماتشان ایجاد مشکل کرده است.
رییس ‌جمهور با بیان اینکه برای رسیدن به ایرانی امن، آزاد و پیشرفته باید گذشت کرد، گفت: با انشقاق و اختلاف کاری پیش نمی‌ رود؛ اروپایی‌ها در حالی که یک تاریخ مملو از جنگ و درگیری و اختلاف با یکدیگر داشتند، به این نتیجه رسیدند که با یکدیگر متحد شوند و شدند، ما که از بهترین دین و فرهنگ و آموزه‌ ها برخورداریم چرا نباید در کنار یکدیگر و بر مبنای اعتدال با هم تعامل داشته باشیم.
دکتر روحانی با تأکید بر لزوم تعامل سازنده با جهان افزود: تردیدی وجود ندارد که باید برپایه عزت، حکمت و مصلحت مناسبات منطقه‌ ای و بین‌ المللی را توسعه داد تا بتوان هر چه سریع‌تر با بهره‌ گیری از همه ظرفیت‌ها مشکلات را برطرف کرد.

منبع: پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری