انوار وب:  مونگ مونگ؛ رییس قلمرو اراکان برمه اعلام نمود : برپایی نمازهای جمعه و نماز اعیاد اسلامی در این منطقه ممنوع است و مسلمانان حق ندارند مساجد و مدارس ویژه اسلامی افتتاح کنند. نقل از پایگاه دارالاخبار، وی در ادامه تاکید کرد: قرار ممنوعیت ذکر شده را لغو نمی کنیم ، علاوه بر آن […]

انوار وب:  مونگ مونگ؛ رییس قلمرو اراکان برمه اعلام نمود : برپایی نمازهای جمعه و نماز اعیاد اسلامی در این منطقه ممنوع است و مسلمانان حق ندارند مساجد و مدارس ویژه اسلامی افتتاح کنند.

نقل از پایگاه دارالاخبار، وی در ادامه تاکید کرد: قرار ممنوعیت ذکر شده را لغو نمی کنیم ، علاوه بر آن مسلمانان حق ندارند در رای گیری قانون اساسی شرکت نمایند.

رییس اراکان ضمن معرفی مسلمانان روهنگیا به عنوان « یک گروه بیگانه» افزود: بیگانگان حق ندارند در هیچ نوع فعالیت سیاسی در کشورمان شرکت کنند، هر نوع تجمعی از سوی آنان حتی نماز جمعه به دستور رییس جمهوری برمه ممنوع اعلام گردیده است.

پیشتر سازمان عفو بین الملل در گزارش سالانه خود با اشاره به وضع حقوق بشر در جهان بیان کرده بود: وضعیت حقوقی مسلمانان روهنگیای برمه در سال 2014 سیری نزولی به خود گرفت؛ و با وجود تبعیض های صورت گرفته علیه آنان، مسوولین دولتی هیچ اقدامی در جهت عاملان خشونت علیه مسلمانان به کار نگرفته اند.

طبق گزارش سازمان ، مسلمانان برمه با تبعیض های زیادی در زمینه حقوق و سیاست رو به رو هستند، آنان همچنین در معرض بحران بشری بزرگی قرار دارند و دولت نیز در یافتن راه حلی برای این بحران و پایان دادن به دشمنی های ملی، نژادی و دینی علیه آنان اقدامی انجام نمی دهد.
منبع: شفقنا