انوار وب: پس از 8 سال ممنوعیت، پلیس اندونزی سرانجام در پاسخ به درخواست مکرر افسران پلیس زن مسلمان و سازمان‌های اسلامی، حکم ممنوعیت حجاب در حین خدمت را لغو کرد.به گزارش شفقنا به نقل از ایکنا، ژنرال سوتارمان، رئیس پلیس ملی اندونزی اعلام کرد: از این پس بانوان پلیس می‌توانند در صورت تمایل در […]

انوار وب: پس از 8 سال ممنوعیت، پلیس اندونزی سرانجام در پاسخ به درخواست مکرر افسران پلیس زن مسلمان و سازمان‌های اسلامی، حکم ممنوعیت حجاب در حین خدمت را لغو کرد.
به گزارش شفقنا به نقل از ایکنا، ژنرال سوتارمان، رئیس پلیس ملی اندونزی اعلام کرد: از این پس بانوان پلیس می‌توانند در صورت تمایل در حین خدمت حجاب داشته باشند.
پلیس ملی اندونزی با صدور یک قانون جدید استفاده از حجاب را آزاد کرد.
در سال 2005 استفاده از حجاب در یونیفرم پلیس در اندونزی ممنوع شده بود و عمل نکردن به این قانون، مجازات اخراج را در پی داشت.
ژنرال سوماتران با اعلام رسمی آزادی حجاب برای مأموران پلیس اندونزی گفت: استفاده از حجاب یک حق انسانی است و همه بانوان در صورت تمایل و اعتقاد به آن به عنوان فریضه دینی خود، حق دارند که از حجاب استفاده کنند.
لغو ممنوعیت حجاب برای نیروهای پلیس در اندونزی با استقبال مسلمانان و سازمان‌های اسلامی این کشور مواجه شد.
کشور اندونزی بیشترین تعداد مسلمانان جهان را دارا است و مسلمانان 85 درصد جمعیت 237 میلیون نفری این کشور را تشکیل می‌دهند.