انواروب: روزنامه «ایندیپندنت» انگلیس روز پنج شنبه ۱۰ فرودین‌ماه، در گزارشی نوشت: دولت چین حجاب، روبنده و بلندکردن ریش را غیرمعمولی دانسته و آن را در استان مسلمان‌نشین «سین‌کیانگ» به بهانه مبارزه با افراط‌گرایی دینی ممنوع کرده است. به نقل از پایگاه خبری «العالم»، روزنامه ایندیپندنت در این زمینه نوشت: مسلمانان استان «سین‌کیانگ» چین که […]

انواروب: روزنامه «ایندیپندنت» انگلیس روز پنج شنبه ۱۰ فرودین‌ماه، در گزارشی نوشت: دولت چین حجاب، روبنده و بلندکردن ریش را غیرمعمولی دانسته و آن را در استان مسلمان‌نشین «سین‌کیانگ» به بهانه مبارزه با افراط‌گرایی دینی ممنوع کرده است.

به نقل از پایگاه خبری «العالم»، روزنامه ایندیپندنت در این زمینه نوشت: مسلمانان استان «سین‌کیانگ» چین که جمعیت آنها ۱۰ میلیون نفر است، مجبور هستند فقط تلویزیون دولتی را تماشا کنند و از چند دهه پیش از تبعیض دینی و نژادی رنج می‌برند.

این روزنامه انگلیسی اعلام کرد: کارکنان فرودگاه‌ها، ایستگاه‌های راه‌آهن و دیگر اماکن عمومی چین از امروز شنبه  (12 فروردین ) زنانی را که چهره و بدن خود را کاملاً بپوشانند از ورود به این اماکن عمومی منع خواهند کرد و باید گزارشی در این باره به مقامات ارشد ارائه بدهند.

بلندکردن ریش به صورت غیرعادی و گذاشتن نام‌های دینی روی فرزندان نیز در استان سین‌کیانگ ممنوع شده است.
مسلمان سین‌کیانگ همچنین نباید مراسم‌های دینی خاص خود را برگزار کنند.

فرزندان مسلمانان سین‌کیانگ نیز باید به مدارس دولتی بروند و خانواده‌های مسلمان باید به نظام تنظیم خانواده پایبند باشند.
مناطق مسلمان‌نشین استان سین‌کیانگ از سال ۲۰۰۹ میلادی شاهد وقایع خونین بوده است که در این وقایع صدها نفر کشته و زخمی شده‌اند.
منبع: ایکنا