پلیس بزرگترین شهر پاکستان، کراچی، گفته ‌است رانندگان اتوبوس‌های عمومی داخل شهری حق استفاده از موسیقی و سی دی‌های غیرمجاز را ندارند.به نقل از روزنامه «دان» چاپ کراچی، پلیس راهنمایی و رانندگی کراچی پس از دریافت شکایت‌های متعدد از بانوان مسافر درون‌شهری ممنوعیت موسیقی در اتوبوس‌های این شهر را اعلام کرده است.طبق قانون جدید که […]

پلیس بزرگترین شهر پاکستان، کراچی، گفته ‌است رانندگان اتوبوس‌های عمومی داخل شهری حق استفاده از موسیقی و سی دی‌های غیرمجاز را ندارند.
به نقل از روزنامه «دان» چاپ کراچی، پلیس راهنمایی و رانندگی کراچی پس از دریافت شکایت‌های متعدد از بانوان مسافر درون‌شهری ممنوعیت موسیقی در اتوبوس‌های این شهر را اعلام کرده است.
طبق قانون جدید که از پنج‌شنبه یکم اسفندماه اجرایی شده است، متخلفان جریمه خواهند شد.

«عارف حنیف»، رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی شهر کراچی در گفتگو با خبرگزاری فرانسه این شایعات را رد کرده که ممنوعیت موسیقی در اتوبوس‌ها به‌علت تهدید جنبش طالبان صورت گرفته است. او تاکید کرده قانونا رانندگان تاکسی و اتوبوس‌های عمومی اجازه پخش موسیقی و ترانه ندارند؛ هم‌اکنون با توجه به شکایات بانوان، پلیس با جدیت برخورد خواهد کرد.
به گفته مسئولان پلیس کراچی رانندگان متخلف جریمه خواهند شد و دستگاه پخش موسیقی آنها هم توقیف می‌شود.
جمعیت کلان‌شهر کراچی حدود بیست میلیون نفر تخمین زده می‌شود که ساکنان آن بیشتر از وسایل نقلیه عمومی برای تردد در سطح شهر استفاده می‌کنند.
منبع: سنی آنلاین