برخی خبرها از موافقت رییس جمهور افغانستان با تقاضای شورای علمای این کشور در مورد ایجاد محدودیت برای فعالیت فرستنده‌های تلویزیونی و ممنوعیت پخش برنامه های غیر اسلامی در این کشور حکایت دارد.بر اساس یک اعلامیه شورای وزیران افغانستان، حامد کرزی گفته است: «وزارت اطلاعات و فرهنگ باید جلو انتشار برنامه ‌های مبتذل، قبیح، غیراسلامی […]

برخی خبرها از موافقت رییس جمهور افغانستان با تقاضای شورای علمای این کشور در مورد ایجاد محدودیت برای فعالیت فرستنده‌های تلویزیونی و ممنوعیت پخش برنامه های غیر اسلامی در این کشور حکایت دارد.
بر اساس یک اعلامیه شورای وزیران افغانستان، حامد کرزی گفته است: «وزارت اطلاعات و فرهنگ باید جلو انتشار برنامه ‌های مبتذل، قبیح، غیراسلامی و ضداخلاق اجتماعی را بگیرد.»
حامد کرزای و شورای وزیران اما مشخص نکرده‌ اند که برنامه ‌های “مبتذل، قبیح و غیراسلامی” به کدام نوع از برنامه ‌ها اطلاق می ‌شود.
با این ‌همه “جلال نورانی”، مشاور وزیر اطلاعات و فرهنگ افغانستان به خبرگزاری رویترز گفته است که برنامه‌ های غیراخلاقی شامل سریال‌های تلویزیونی هندی و کلیپ‌های موسیقی افغانی می‌ باشند که در آن دختران “نیمه برهنه” می‌ رقصند.
نورانی افزود: فرستنده‌ هایی که این مقررات را رعایت نکنند، امکان لغو جواز نشر آنها وجود دارد.
شورای وزیران در اعلامیۀ خود گفته است که شورای علما روز جمعه با حامد کرزای ملاقات کرده و تقاضا نموده است تا حکومت علیه برخی فرستنده ‌های تلویزیونی که “به سوی فحشا ترغیب می دهند” اقدام نماید.
به گفتۀ شورای وزیران، شورای علما به حامد کرزی گفته است: «فرستنده‌ های تلویزیونی بسیاری وجود دارند که به ابتذال روی آورده ‌اند و برنامه ‌های غیراخلاقی پخش می ‌کنند؛ برنامه ‌هایی که مخالف با منافع ملی و ارزش‌های اسلامی است.»
اداره امنیت ملی افغانستان به تازگی از وابستگی برخی رسانه‌ های این کشور به بعضی از کشورها پرده برداشته است. صاحبنظران محافل مطبوعاتی نسبت به پیامدهای چنین وضعیتی هشدار می‌دهند.