انوار وب: در اولین جلسه کابینه رژیم صهیونیستی بعد از درخواست فلسطینی ها برای پیوستن به دادگاه بین المللی کیفری، بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی گفت اجازه نخواهد داد پای سربازان و افسران ارتش به این دادگاه کشیده شود. نتانیاهو روز یکشنبه 14/دی (4 ژانویه) گفت که فلسطینی ها با این […]

 

 

 

انوار وب: در اولین جلسه کابینه رژیم صهیونیستی بعد از درخواست فلسطینی ها برای پیوستن به دادگاه بین المللی کیفری، بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی گفت اجازه نخواهد داد پای سربازان و افسران ارتش به این دادگاه کشیده شود.

نتانیاهو روز یکشنبه 14/دی (4 ژانویه) گفت که فلسطینی ها با این اقدام راه رویارویی با رژیم صهیونیستی را برگزیده اند و هشدار داد که دولتش در برابر این درخواست ساکت نخواهد نشست.

روز شنبه، یک روز بعد از ارائه رسمی درخواست تشکیلات خودگردان، رژیم صهیونیستی اعلام کرد که روند انتقال درآمدهای مالیاتی فلسطینی ها را متوقف می کند. این درآمدها منبع اصلی تامین بودجه دولت فلسطینی است.

رژیم صهیونیستی گفت که حدود ۱۲۵ میلیون دلار مالیاتی که در ماه میلادی گذشته به نیابت از تشکیلات خودگردان دریافت شده، به دولت فلسطینی تحویل داده نخواهد شد.

این اولین‌ بار نیست که رژیم صهیونیستی مانع انتقال بودجه ماهانه دولت فلسطینی می شود. اوایل بهار گذشته هم که محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطینی برای عضویت در یک رشته معاهدات و کنوانسیون های بین المللی درخواست داده بود، رژیم صهیونیستی اقدام مشابهی انجام داد.

درخواست فلسطینی ها برای پیوستن به دادگاه بین المللی کیفری با وجود مخالفت رژیم صهیونیستی و آمریکا روز جمعه، دوم ژانویه به این دیوان ارائه شد.

در صورت پذیرش این درخواست، فلسطینی ها می توانند رژیم صهیونیستی را به اتهام ارتکاب جرایم جنگی در مناطق اشغالی تحت پیگرد قرار دهند.

پیش از این، دادگاه بین المللی کیفری، دولت فلسطین را به عنوان عضو ناظر پذیرفته بود.

تلاش فلسطینی ها برای پیوستن به این نهاد بین المللی در شرایطی صورت می گیرد که روز سه شنبه گذشته قطعنامه پیشنهادی کشورهای عربی و تشکیلات خودگردان برای تعیین ضرب الاجل خروج اسرائیلی ها از مناطق اشغالی در شورای امنیت سازمان ملل متحد رای نیاورد. آمریکا از جمله مخالفان شدید این قطعنامه بود.
منبع:  اخبار جهان اسلام