انواروب: شیخ‌الاسلام مولانا عبدالحمید روز گذشته در همایش دانش‌آموختگی طلاب مدرسه دینی مدینة‌العلوم خاش، ضمن تاکید بر پیگیری مستمر حقوق قانونی جامعه اهل سنت، بر لزوم «حکمت» و «دوراندیشی» در این زمینه تاکید کردند.   به گزارش انواروب به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر امام‌جمعه اهل سنت زاهدان، مولانا عبدالحمید در این همایش که صبح […]

انواروب: شیخ‌الاسلام مولانا عبدالحمید روز گذشته در همایش دانش‌آموختگی طلاب مدرسه دینی مدینة‌العلوم خاش، ضمن تاکید بر پیگیری مستمر حقوق قانونی جامعه اهل سنت، بر لزوم «حکمت» و «دوراندیشی» در این زمینه تاکید کردند.

 

به گزارش انواروب به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر امام‌جمعه اهل سنت زاهدان، مولانا عبدالحمید در این همایش که صبح روز (شنبه 12 فروردین) در مسجد جامع الخلیل خاش برگزار شد، بر لزوم حفظ وحدت و انسجام تاکید کردند و گفتند: مسلمانان باید وحدت و انسجام خود را حفظ کنند. اختلاف به دین و دنیای ما ضربه می‌زند. اختلاف بدترین چیز و بهترین اهرم شیطان برای نابودی دین و دنیای انسان‌هاست. این مایه‌ی خوشحالی‌ست که الحمدلله اختلافات در استان سیستان‌وبلوچستان کاهش یافته‌اند. الله تعالی با وحدت و انسجام مسلمانان نقشه‌ها و توطئه‌های شوم دشمنان را نقش بر آب می‌کند.

ایشان در ادامه خاطرنشان کردند: اتحاد و انسجام ملت برای ما مهم است و این اتحاد از طریق نگاه یکسان به‌وجود می‌آید. نباید افرادی باشند که سلیقه‌ای عمل کنند و بین صفوف شیعه و سنی تفرقه بیندازند. ایجاد شکاف بین شیعه و سنی کج‌سلیقه‌ای است. رعایت حکمت در امور نیز بسیار مهم است. الحمدلله ملت ایران دارای حکمت است و جامعه اهل سنت نیز با حکمت عمل می‌کند.

امام‌جمعه زاهدان تاکید کردند: جامعه اهل سنت باید حقوق قانونی خود را از دولت مطالبه کند، زیرا تمام اقوام و مذاهب در قانون با یکدیگر برابر هستند. قانون اساسی کشور بین اقشار مختلف ملت تفاوتی قایل نیست و بر لزوم یکسان‌نگری تاکید دارد. ما حقوق قانونی خود را به هیچ‌کسی نمی‌بخشیم، اما پیگیری این خواسته‌ها و مطالبات قانونی باید با رعایت حکمت و دوراندیشی و حفظ وحدت و امنیت صورت گیرد.

مولانا عبدالحمید لزوم «توجه به مردم حاشیه‌نشین کشور» را مورد تاکید قرار دادند و گفتند: هر اندازه به مردم مناطق مرزی اعم از شیعه و سنی، که در حاشیه کشور زندگی می‌کنند بیشتر توجه شود، وحدت و انسجام بیشتر حفظ می‌شود.

مدیریت دارالعلوم زاهدان در بخش دیگری از سخنان‌شان به موضوع انتخابات نیز اشاره‌ای داشتند و گفتند: انتخابات در کشور برای ملت ایران امتحان و آزمایش است. همه ما باید در این انتخابات فراقومی و فراجناحی بیندیشیم و ملی عمل کنیم. در انتخاب افراد باید به علم، تجربه و توانمندی آنان توجه شود.

ایشان در ادامه افزودند: شاید برخی افراد برای کسب موقعیت در انتخابات شرکت ‌کنند، اما کسانی برای جامعه مفید و مؤثر هستند که با انگیزه خدمت در این انتخابات شرکت می‌کنند. در انتخابات شوراها و ریاست جمهوری باید دقت کنیم و افرادی را انتخاب کنیم که به نفع ملت و کشور هستند. نباید در این زمینه روابط و منافع شخصی مدنظر باشند، بلکه منافع ملی درنظر گرفته شوند.