مولانا عبدالغنی اسماعیل‌زهی، امام جمعه منطقه گلوگاه شهرستان زاهدان، بامداد روز جمعه (13فروردین 1395) به دیدار پروردگار شتافت. به گزارش سنی‌آنلاین، مولانا عبدالغنی اسماعیل‌زهی از علمای مخلص و ربانی بلوچستان، بامداد روز جمعه در اثر ‌تنگی ‌نفس دار فانی را وداع گفت. مراسم تشییع جنازه این عالم ربانی، صبح دیروز با حضور جمع زیادی از […]

مولانا عبدالغنی اسماعیل‌زهی، امام جمعه منطقه گلوگاه شهرستان زاهدان، بامداد روز جمعه (13فروردین 1395) به دیدار پروردگار شتافت.

به گزارش سنی‌آنلاین، مولانا عبدالغنی اسماعیل‌زهی از علمای مخلص و ربانی بلوچستان، بامداد روز جمعه در اثر ‌تنگی ‌نفس دار فانی را وداع گفت.

مراسم تشییع جنازه این عالم ربانی، صبح دیروز با حضور جمع زیادی از علما، طلاب و اقشار مختلف جامعه در روستای “گلوگاه” زاهدان به امامت شیخ‌الاسلام مولانا عبدالحمید برگزار شد.

 

در مراسم تشییع جنازه این عالم خداشناس، شیخ‌الاسلام مولانا عبدالحمید و مولانا مفتی محمدقاسم قاسمی طی سخنانی از ایشان به‌عنوان عالمی «دیندار»، «پرهیزگار» و «دعاگو» یاد کردند.

همچنین شیخ‌الاسلام مولانا عبدالحمید در مراسم نماز جمعه اهل‌سنت زاهدان ضمن ابراز تاسف از درگذشت این عالم فرهیخته، گفتند: مولانا عبدالغنی، عالمی صالح، عابد و ذاکر بود. ایشان قرآن مجید را به کثرت تلاوت می‌کرد. انسان بسیار وارسته، شب‌بیدار، سحرخیز و باتقوایی بود. الله تعالی ایشان را در بهترین رحمت‌های خود جای عنایت کند و درجات‌اش را بلند گرداند.

 

گفتنی است مرحوم مولانا عبدالغنی اسماعیل‌زهی، فارغ‌التحصیل مدرسه دینی بدرالعلوم حمادیه (رحیم‌یارخان پاکستان) و از شاگردان شیخ‌التفسیر مولانا عبدالغنی جاجروی رحمه الله، بود.

جامعه اساتید و طلاب حوزه علمیه انوارالعلوم خیرآباد ـ تایباد، این ضایعه را به فرزندان و سایر بازماندگان آن مرحوم تسلیت عرض می‌کند و از بارگاه الهی برای آن مرحوم، علو درجات، و برای بازماندگان اجر و صبر را مسئلت دارد.