مولانا غلام‌نبی نعمتی، استاد حدیث حوزه علمیه انوارالعلوم خیرآباد تایباد، در بیست‌وششمین همایش دانش‌آموختگی طلاب دارالعلوم زاهدان، از «دین اسلام» به‌عنوان بزرگترین امانت الهی یاد کرد و نافرمانی پروردگار را بدترین خیانت در این امانت دانست. مولانا نعمتی در نشست مقدماتی این همایش که شامگاه دوشنبه (4 اردیبهشت 96) برگزار شد، پس از تلاوت آیه […]

مولانا غلام‌نبی نعمتی، استاد حدیث حوزه علمیه انوارالعلوم خیرآباد تایباد، در بیست‌وششمین همایش دانش‌آموختگی طلاب دارالعلوم زاهدان، از «دین اسلام» به‌عنوان بزرگترین امانت الهی یاد کرد و نافرمانی پروردگار را بدترین خیانت در این امانت دانست.

مولانا نعمتی در نشست مقدماتی این همایش که شامگاه دوشنبه (4 اردیبهشت 96) برگزار شد، پس از تلاوت آیه «يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا لَا تَخُونُوا اللَّهَ وَالرَّسُولَ وَتَخُونُوا أَمَانَاتِكُمْ وَأَنْتُمْ تَعْلَمُونَ» گفت: دین اسلام بزرگترین امانت پروردگار در دست بندگان است. چنان‌که الله تعالی می‌فرماید: «إِنَّا عَرَضْنَا الْأَمَانَةَ عَلَى السَّمَاوَاتِ وَالْأَرْضِ وَالْجِبَالِ…»

وی در ادامه گناه و معصیت را بدترین نوع خیانت در امانت دانست و خاطرنشان کرد: معصیت و نافرمانی خداوند بزرگترین خیانت در دین خداست. گناه، انسان را از خداوند متعال دور و به شیطان و غضب الهی نزدیک می‌کند.

استاد برجسته حدیث انوارالعلوم خیرآباد ادامه داد: این سنت الهی‌ست که وقتی انسان‌ها مرتکب گناه می‌شوند، آنان را با مصایب و عذاب دچار می‌کند. تمام فسادها و مصیبت‌ها نتیجه نحوست گناهان انسان‌ها هستند؛ «فکلا أخذنا بذنبه».

مولانا غلام‌نبی نعمتی در پایان سخنانش از «حضور پررنگ جوانان» در مجالس دینی اظهار خرسندی کرد و گفت: جای خوشحالی است که الحمدلله در قشر جوان ما یک تحول و انقلاب پدید آمده است. جوانان ما علی‌رغم دام‌هایی که دشمنان در مقابل‌شان پهن کرده‌اند در مجالس دینی حضوری پررنگ دارند.
منبع: سنی‌آنلاین