انوار وب:  احمد داوود اوغلو با اشاره به اینکه ترکیه مخالف قدرت‌هایی است که اقدام به تجاوز به مساجد در اروپا می‌کنند، تأکید کرد: اسلام، دین اصلی و اساسی در اروپا بوده و خواهد بود. احمد داوود اوغلو، نخست‌وزیر ترکیه که این مطلب را هفته گذشته در پایان برنامه اقتصادی داووس در مقابل جمعیت ترک‌های […]

انوار وب:  احمد داوود اوغلو با اشاره به اینکه ترکیه مخالف قدرت‌هایی است که اقدام به تجاوز به مساجد در اروپا می‌کنند، تأکید کرد: اسلام، دین اصلی و اساسی در اروپا بوده و خواهد بود.

احمد داوود اوغلو، نخست‌وزیر ترکیه که این مطلب را هفته گذشته در پایان برنامه اقتصادی داووس در مقابل جمعیت ترک‌های مقیم شهر زوریخ سوئیس عنوان می‌کرد، افزود: در تظاهرات مردمی ضد تروریسم در پاریس، پایتخت فرانسه به منظور تأکید بر رد هرگونه تروریسم نیز شرکت کرده است.

این مسئول ترکی در ادامه افزود: هدف ما از دیدار با پیشوایان اروپایی ضد تروریسم این است که تأکید کنیم، به هیچ وجه و هیچ شخصی نمی‌تواند بین اسلام و تروریسم جمع ببندد. وی حملات نژادپرستانه علیه مسلمانان و مساجد آنان در بسیاری از کشورهای اروپایی به دنبال حملات تروریستی اخیر در بعضی از این کشورها را به شدت محکوم کرد.

داوود اوغلو همچنین با اشاره به دیدار خود که ماه میلادی جاری با بعضی مسلمانان اروپا داشت، تأکید کرد: با قاطعیت کامل با هرگونه تبعیض نژادی علیه مسلمانان مقیم اروپا برخورد خواهیم کرد.

وی افزود: مجدداً از زوریخ اعلام می‌کنم که دین اسلام یکی از ادیان اصلی در اروپا بوده و خواهد بود.

وی در پایان یادآور شد: مسلمانان و مسیحیان دوشادوش همدیگر در امنیت در اروپا زندگی خواهند کرد و هرگز کسی نمی‌تواند در این قضیه مانع‌تراشی کند.
منبع: ایکنا