محمد مرسی، رییس جمهور مصر با هدف ادامه راه به سوی وحدت و از سر گیری مذاکرات میان گروه‌های فلسطینی، میزبان نشست محمود عباس، رییس تشکیلات خودگردان فلسطین و خالد مشعل، رییس شاخه سیاسی حماس خواهد بود.منابع رسمی روز چهارشنبه (۲۰ دی) اعلام کردند که عباس و مشعل، «پیش از نشست سه جانبه خود با […]

محمد مرسی، رییس جمهور مصر با هدف ادامه راه به سوی وحدت و از سر گیری مذاکرات میان گروه‌های فلسطینی، میزبان نشست محمود عباس، رییس تشکیلات خودگردان فلسطین و خالد مشعل، رییس شاخه سیاسی حماس خواهد بود.
منابع رسمی روز چهارشنبه (۲۰ دی) اعلام کردند که عباس و مشعل، «پیش از نشست سه جانبه خود با محمد مرسی، با رییس اطلاعات مصر دیدار خواهند داشت.»
برپایه گزارش‌ها، مشعل و تعدادی از مقامات رسمی حماس روز سه ‌شنبه از طریق دوحه، پایتخت قطر به مصر وارد شده‌اند.
همچنین “اعظم الاحمد”، یکی از مقامات ارشد جنبش فتح، گفته است که محمود عباس نیز بنا به دعوت رییس جمهور مصر به قاهره سفر خواهد کرد.
مرسی در نوامبر ۲۰۱۲ در آتش‌بس و پایان حمله مرگ‌آور رژیم اسرائیل علیه نوار تحت محاصره غزه نیز نقش میانجی را داشته است.
روز دوشنبه الاحمد گفته بود که محمود عباس خواستار پایان شکاف سیاسی میان فتح و حماس و «بن‌بست» مذاکرات درونی فلسطینیان است.
در ۴ ژانویه (۱۵ دی) نیز عباس در یک سخنرانی تلویزیونی هم‌گرایی دو جناح اصلی فلسطینیان، فتح و حماس، اتحاد و پایان مناقشات ۵ ساله میان این دو جناح را خواستار شده بود.
اسماعیل هنیه، نخست وزیر حماس نیز ابراز امیدواری کرده است که جناح وی جنبش فتح بتوانند اختلافات را حل و فصل کنند.
در عین حال، پیش از این نیز صدها هزار فلسطینی با تجمع در میدان ثریا غزه از اتحاد میان گروه‌های فلسطینی حمایت کردند.

منبع: پرس تی وی