سازمان همكاری اسلامی اعلام کرد به زودی در نشست ویژه وزیران خارجه کشورهای عضو اوضاع مسلمانان میانمار را مورد بررسی قرار خواهد داد. بنا به گزارش الجزیره، سازمان همكاری اسلامی در اجلاس آتی خود با برگزاری نشست ویژه وزیران خارجه عضو این سازمان، به بررسی وضعیت مسلمانان میانمار می ‌پردازد.بر اساس اعلام سازمان همكاری اسلامی، […]

سازمان همكاری اسلامی اعلام کرد به زودی در نشست ویژه وزیران خارجه کشورهای عضو اوضاع مسلمانان میانمار را مورد بررسی قرار خواهد داد.

بنا به گزارش الجزیره، سازمان همكاری اسلامی در اجلاس آتی خود با برگزاری نشست ویژه وزیران خارجه عضو این سازمان، به بررسی وضعیت مسلمانان میانمار می ‌پردازد.
بر اساس اعلام سازمان همكاری اسلامی، در نشست وزیران خارجه که طی ۱۵ الی ۱۷ نوامبر در “جیبوتی” برگزار می شود، اوضاع و تحولات اخیر در میانمار و مسلمانان روهینگیا که در معرض حملات شدید و مسلحانه فرقه ای بوده اند، مورد بررسی قرار می‌ گیرد.
در بیانیه سازمان همكاری اسلامی از تلاش های جاری برای ارجاع قضیه مسلمانان میانمار به شورای امنیت سازمان ملل خبرداده شد.
گفته می شود به دنبال حملات چند روز اخیر گروه های افراطی بوداییان به مسلمانان میانمار، علاوه بر کشته شدن تعدادی زیادی از مسلمانان این مناطق، بیش از ۹۰۰۰ تن از آنان به جنگل‌ها و مناطق دورافتاده ساحلی گریخته اند.
در حالی که حکومت میانمار اعلام کرده است که از گشایش دفاتر کمک رسانی به مسلمانان ممانعت می کند، سازمان همكاری اسلامی اعلام کرده است که در صدد ارسال کمک های انسانی از طریق سازمان‌ها و مؤسسات غیردولتی به مسلمانان آسیب دیده میانمار است.