انوار وب: سومین نمایشگاه اسلامی كشور فنلاند با عنوان “اسلام اكسپو” هفته گذشته در شهر هلسینكی،‌ پایتخت این كشور برگزار شد.به گزارش تقریب “یوركی كتاینن” نخست وزیر فنلاند در حاشیه برگزاری نمایشگاه امسال اسلام اكسپو گفت: اندیشه گفت‌وگو در دین اسلام از اهمیت بالایی برخوردار است.وی افزود: در فنلاند نزدیك به ۳۰ جمعیت اسلامی وجود […]

 انوار وب: سومین نمایشگاه اسلامی كشور فنلاند با عنوان “اسلام اكسپو” هفته گذشته در شهر هلسینكی،‌ پایتخت این كشور برگزار شد.
به گزارش تقریب “یوركی كتاینن” نخست وزیر فنلاند در حاشیه برگزاری نمایشگاه امسال اسلام اكسپو گفت: اندیشه گفت‌وگو در دین اسلام از اهمیت بالایی برخوردار است.
وی افزود: در فنلاند نزدیك به ۳۰ جمعیت اسلامی وجود دارد كه همچنان رو به افزایش است، این جمعیت‌ها باید با یكدیگر متحد شوند و اندیشه‌های اسلامی را علنی سازند.
نخست وزیر فنلاند همچنین تأكید كرد: قاره اروپا دین اسلام را به اشتباه شناخته است؛ ما اطلاعات بسیار كمی از دین اسلام داریم و این شامل كشور فنلاند نیز می‌شود.
در سومین نمایشگاه اسلامی كشور فنلاند، كشورهایی چون: بحرین، امارات، میانمار، پاكستان، عربستان سعودی، تركیه و مراكش مشاركت داشتند. این نمایشگاه تلاش كرده است تا با معرفی اسلام به اروپا، در برابر اسلام هراسی که روز به روز بر شدت آن افزوده می‌شود، بایستد و همچنین اهمیت همزیستی مسالمت آمیز را به همه مسلمانان و غیرمسلمانان به ویژه جوانان مسلمانی كه در كشور فنلاند متولد شده و رشد كرده‌اند، نشان دهد.
شایان ذكر است شورای اسلامی فنلاند، به عنوان مرجع رسمی مسلمانان فنلاند،‌ در این كشور به رسمیت شناخته شده است و سخنگوی مسلمانان در دولت این كشور است. این شورا در سال ۲۰۰۶ میلادی به همت ۲۶ جمعیت اسلامی تأسیس شد و اكنون نماینده ۵۵ هزار مسلمان فنلاندی است.