عمار بن جامع نماینده الجزایر در شورای امنیت سازمان ملل در نشست این شورا ضمن تأکید مجدد بر لزوم آتش‌بس فوری در غزه، خواستار بازگشایی تمامی گذرگاهها در این باریکه شد. او گفت که هم اکنون پرتاب هوایی کمک‌ها تنها گزینه ورود آب و غذا و دارو به غزه است و این در حالی است […]

عمار بن جامع نماینده الجزایر در شورای امنیت سازمان ملل در نشست این شورا ضمن تأکید مجدد بر لزوم آتش‌بس فوری در غزه، خواستار بازگشایی تمامی گذرگاهها در این باریکه شد.

او گفت که هم اکنون پرتاب هوایی کمک‌ها تنها گزینه ورود آب و غذا و دارو به غزه است و این در حالی است که این روش تنها ۳ دهم درصد نیاز اهالی غزه را برآورده می‌کند.

عمار بن جامع همچنین گفت که تاکنون هیچ دلیل و سندی در خصوص ادعاهای مطرح شده علیه آژانس امدادرسانی و کاریابی برای آوارگان فلسطینی (آنروا) ارائه نشده است.

او طی سخنرانی در جلسه شورای امنیت اظهار داشت: «اسرائیل هنوز هیچ مدرکی برای تایید ادعاهای خود علیه کارکنان آنروا ارائه نکرده است. آنروا باید در غزه، از جمله در مناطق شمالی، قدرت و اجازه فعالیت داشته باشد»

این دیپلمات الجزائری تاکید کرد: «ما نسبت به انجام هرگونه حمله زمینی به رفح هشدار می‌دهیم و هرگز نباید اجازه داد که این اتفاق بیافتد»/ اعتماد