انوار وب:  هزاران فلسطینی در شهر غزه در محکومیت اقدامات جدید رژیم صهیونیستی در اطراف مسجد الاقصی تظاهرات کردند.
به گزارش شبستان، به نقل از شبکه تلویزیونی المنار، تظاهرکنندگان آمادگی خود را برای دادن جان خود در دفاع از مسجد الاقصی و شهر قدس اعلام کردند.
عماد عید خبرنگار شبکه المنار در غزه در گزارشی گفت مشارکت مردمی در راهپیمایی ابراز همبستگی با قدس در سطح گسترده ای بود.
دانشجویان دانشگاهها و دانش آموزان به خیابانهای غزه آمدند و اقدام رژیم صهیونیستی به جلوگیری از ورود نمازگزاران فلسطینی را به مسجد الاقصی محکوم کردند و آن را گامی برای تقسیم زمانی مسجد الاقصی بین صهیونیستها و مسلمانان دانستند.
یک دانشجو گفت:« مسجد الاقصی از تعرض جدید صهیونیستها رنج می برد و اقدامات آنها علیه مسجد الاقصی شدیدتر شده است. آماده ایم تا به صهیونیستها و به همه منافقان بگوییم از مسجد الاقصی با همه قدرت و توانی که داریم دفاع می کنیم.»
یک دختر دانشجو گفت:« همه ملتهای مسلمان باید از مسجد الاقصی حمایت کنند از ملتها و حکام و مسئولان می خواهیم متوجه بلایی که بر سر مسجد الاقصی می آید باشند.»
این تظاهرات چندین پیام داشت: در آن درباره تعرض به مسجد الاقصی هشدار داده شد و پیام دیگر آن بود که اختلافات را زمانی که پای مقدسات پیش می آید کنار می گذارند.
احمد بحر نائب رئیس مجلس فلسطین گفت:« می گوییم که ملت فلسطین برای یاری مسجد الاقصی متحد است و به دشمن صهیونیستی به شدت پیام می دهیم که مقاومت به خواست الهی پیروز خواهد شد.»
ابو محمد سخنگوی گردانهای شهدای الاقصی وابسته به جنبش فتح گفت :« قدس به حمایت همه گروههای مقاومت فلسطینی نیاز دارد. ما بیانیه ای صادر و حمایت همه گروهها را از مسجد الاقصی اعلام کردیم و همچنین تشکیل کمیته مشترکی از نیروهای فلسطینی برای پاسخ به حملات به مسجد الاقصی اعلام شد.»
جنبش جهاد اسلامی فلسطین نیز در تجمع ابراز همبستگی درباره عواقب اقدامات اسرائیل علیه مسجد الاقصی هشدار داد.
خالد بطش از رهبران این جنبش به المنار گفت:« ما به رژیم صهیونیستی درباره پیامدهای این گام هشدار می دهیم زیرا این رژیم مسئول است. ترکشهای انفجار در قدس فقط به این شهر محدود نخواهد ماند. اسرائیل مسئول پیامدهای این اقدامات است.»
عید گفت مسجد الاقصی به مثابه چراغ قلبهای فلسطینیان و قدس نیز پایتخت کشور آینده آنهاست و زمانیکه در معرض خطر قرار می گیرد به خیابانها می آیند و آمادگی خود را برای دادن هر آنچه دارند اعلام می کنند تا از مسجد الاقصی دفاع کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.