انواروب: سازمان ملل متحد به ارتش میانمار نسبت به ارتکاب جنایت جنگی در ضد مسلمانان روهینگیا در این کشور هشدار داد. سازمان ملل متحد به ارتش میانمار نسبت به ارتکاب جنایت جنگی ضد مسلمان در ایالت اراکان(راخین) هشدار داد و اعلام کرد: کمیسیاریای عالی سازمان ملل به دلیل درگیری ها نمی تواند به این منطقه […]

انواروب: سازمان ملل متحد به ارتش میانمار نسبت به ارتکاب جنایت جنگی در ضد مسلمانان روهینگیا در این کشور هشدار داد.

سازمان ملل متحد به ارتش میانمار نسبت به ارتکاب جنایت جنگی ضد مسلمان در ایالت اراکان(راخین) هشدار داد و اعلام کرد: کمیسیاریای عالی سازمان ملل به دلیل درگیری ها نمی تواند به این منطقه برسد.

«رافینا شامداسانی» سخنگوی دفتر شورای حقوق بشر سازمان ملل در شهر ژنو در این باره گفت: باوجود اتخاذ برنامه هایی از سوی جامعه بین الملل برای توقف جنایت ضد مسلمانان روهینگیا، ارتش میانمار همچنان حملات ضد مسلمانان را انجام می دهد و امکان دارد که جنایت جنگی ضد غیرنظامیان افزایش یابد.

شامداسانی نسبت به تشدید درگیری ها در اراکان در طول هفته های گذشته ابراز نگرانی کرد.
وی ادامه داد: افزایش درگیری ها به کشته شدن بیشتر غیر نظامیان، آتش گرفتن منازل و بازداشت خودسرانه و ربوده شدن منجر می شود.
سخنگوی دفتر شورای حقوق بشر گفت: بیش از ۲۰ هزار غیرنظامی، از منازل خود به دلیل این درگیری ها کوچ کردند. بالگردهای میانمار عامل کشته شدن دستکم هفت میانماری و زخمی شدن ۱۸ نفر دیگر در سوم آوریل ۲۰۱۹ مصادف با ۱۴ فروردین ۹۸، هستند.

از ۲۵ آگوست ۲۰۱۷ میلادی، نیروهای مسلح در میانمار و شبه نظامیان بودایی، حمله نظامی و کشتار وحشیانه ای ضد مسلمانان روهینگیا در اراکان به راه انداختند.
به گفته منابع محلی و بین المللی، این جنایت مستمر به کشته شدن هزاران مسلمان منجر شد. علاوه براینکه نزدیک به یک میلیون مسلمان روهینگیایی به بنگلادش گریختند.
دولت میانمار، مسلمانان روهینگیا را مهاجرانی از بنگلادش به شمار می آورد.

منبع: شبستان