انوار وب: به‌دلیل نرخ بالای زاد‌ و‌ ولد در میان مسلمانان هند، این کشور در سال ۲۰۵۰ بزرگترین کشور مسلمان جهان خواهد بود. به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی mediapaart، این خبر یقیناً به مذاق هندوها که هندوستان را کشوری منحصراً هندو می‌دانند، خوش نخواهد آمد ولی بر اساس گزارشی که مؤسسه تحقیقاتی PEW منتشر کرد […]

انوار وب: به‌دلیل نرخ بالای زاد‌ و‌ ولد در میان مسلمانان هند، این کشور در سال ۲۰۵۰ بزرگترین کشور مسلمان جهان خواهد بود.

به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی mediapaart، این خبر یقیناً به مذاق هندوها که هندوستان را کشوری منحصراً هندو می‌دانند، خوش نخواهد آمد ولی بر اساس گزارشی که مؤسسه تحقیقاتی PEW منتشر کرد تا سال 2050 هند بیشترین مسلمانان جهان را در خود جای خواهد داد.

در حال حاضر، جمعیت مسلمانان هند 170 میلیون نفر تخمین زده می‌شود و با توجه به نرخ بالای زاد‌ و‌ ولد در میان مسلمانان هند، این تعداد در سال 2050 به 310 میلیون نفر خواهد رسید.

این درحالی است که شمار پیروان مذهب هندو که هم‌اکنون 80 درصد جمعیت هند را تشکیل می‌دهند تا سال 2050 کاهش یافته و به 77 درصد خواهد رسید.

این افزایش جمعیت ناشی از نرخ رشد 3/1 درصدی در میان مسلمانان هند است؛ درحالی‌که نرخ باروری در میان هندوها 2/7 است.

این مطلب می‌تواند افزایش تنفر کلامی در میان افراطیون هندو را توجیه کند.

همچنین یکی از نمایندگان عضو حزب «بهاراتیا جاناتا» به نام «یوگی آدیتانات» در ویدئویی که چند ماه پیش منتشر شد، هندوها را به اقدامات خشونت‌آمیز علیه مسلمانان دعوت کرد.

او ضمن درخواست استقرار مجسمه‌های «گانش»، الهه فیل، در مساجد هند خواستار ممنوعیت مصرف گوشت گاو در ایالت ماهاراشترا شده است.
منبع: ایکنا