انوار وب: نخست وزیر دولت مردمی فلسطین از مقامات مصری خواست از ملت فلسطین در نوار غزه حمایت کرده و در تلاش برای لغو محاصره این باریکه باشند.به گزارش مرکز اطلاع رسانی فلسطین، اسماعیل هنیه پس از پایان نماز جمعه این هفته در غزه خاطر نشان کرد که محاصره باریکه غزه روز به روز شدید […]

انوار وب: نخست وزیر دولت مردمی فلسطین از مقامات مصری خواست از ملت فلسطین در نوار غزه حمایت کرده و در تلاش برای لغو محاصره این باریکه باشند.
به گزارش مرکز اطلاع رسانی فلسطین، اسماعیل هنیه پس از پایان نماز جمعه این هفته در غزه خاطر نشان کرد که محاصره باریکه غزه روز به روز شدید تر می شود و ما تماس ها و رایزنی های گسترده ای را با بسیاری کشورها به منظور لغو محاصره غزه و جلوگیری از بروز فاجعه انسانی در این منطقه انجام داده ایم.
هنیه تصریح کرد: مصر حق دارد از امنیت خود دفاع کند، اما این کار نباید به حساب غزه و مقاومت تمامی شود. وی خواستار توقف هجمه تبلیغاتی گسترده و تهدیدات علیه باریکه غزه شد و تاکید کرد که ما حمله و جنایت علیه ساکنان باریکه غزه و اعمال فشار بر آن ها را تنها از سوی دشمن صهیونیستی پیش بینی می کنیم نه هیچ طرف دیگری.
وی از آمادگی دولت متبوعش برای همکاری با سرویس های امنیتی مصر و ممانعت از ورود فلسطینیان به خاک این کشور به شیوه های غیر قانونی خبر داد.
هنیه از مراجع مصری خواست هرچه زودتر گذرگاه زمینی رفح را به روی ساکنان باریکه غزه بازگشایی کرده و به رنج و محنت های آنان در نتیجه تعطیلی مکرر این گذرگاه پایان دهند.
گفتنی است که روابط و مناسبات دولت فلسطین در باریکه غزه و مصر به دنبال کودتای نظامی در این کشور و براندازی دولت مردمی و منتخب دکتر محمد مرسی در 3 ژوئن گذشته خدشه دار شده است. ارتش مصر به دنبال عزل دکتر مرسی همواره گذرگاه رفح را به روی مسافران فلسطینی می بندد و در عملیاتی گسترده نزدیک به 98 درصد از تمامی تونل های مرزی باریکه غزه و مصر را که فلسطینیان از آن برای ورود مواد غذایی و سوخت به این باریکه استفاده می کردند، تخریب کردند که همین مساله موجب تشدید رنج و محنت های ساکنان غزه شده و آن ها را در معرض بحران های بی شمار و فاجعه انسانی خطرناکی قرار داده است.
جنبش مقاومت اسلامی فلسطین “حماس” شامگاه روز پنجشنبه 14/11/2013 در بیانیه ای از اتحادیه عرب خواست به تعهدات و مسئولیت های خود در رابطه با لغو محاصره جائرانه باریکه غزه پایبند باشد و گذرگاه زمینی رفح بین باریکه غزه و مصر را به طور کامل بازگشایی کند.
این جنبش ضمن محکوم کردن جوسازی ها و هجمه تبلیغاتی گسترده برخی رسانه های مصری علیه مقاومت فلسطین و رهبران آن، تاکید کرد که این تنها به نفع دشمن صهیونیستی و توطئه گران علیه مساله فلسطین خواهد بود.