گفتنی است در شب‌نامه هایی که با عنوان “یک مسلمان را مجازات کن” توزیع می‌شود مسلمانان به عنوان “تهدید” معرفی و از مردم خواسته شده در تاریخ 3 آوریل به آنها حمله و آسیب وارد کنند. شورای «روابط اسلام – آمریکا» و مرکز «دیانت آمریکا» به عنوان یکی از مهمترین نهادهای جامعه مدنی مدافع حقوق […]

گفتنی است در شب‌نامه هایی که با عنوان “یک مسلمان را مجازات کن” توزیع می‌شود مسلمانان به عنوان “تهدید” معرفی و از مردم خواسته شده در تاریخ 3 آوریل به آنها حمله و آسیب وارد کنند.

شورای «روابط اسلام – آمریکا» و مرکز «دیانت آمریکا» به عنوان یکی از مهمترین نهادهای جامعه مدنی مدافع حقوق مسلمانان مقیم در این کشور با انتشار بیانیه ای توزیع شب نامه هایی علیه مسلمانان در انگلستان را محکوم کردند.
به گزارش انواروب به نقل ا ز خبرگزاری آناتولی در این بیانیه آمده است: «هشدار می‌دهیم که این موضوع تنها به انگلستان محدود نمی‌شود. از مقامات فدرال ایالات متحده می‌خواهیم تدابیر لازم علیه جرایم ناشی از نفرت را در سراسر کشور افزایش دهند».
علاوه بر این، برخی نمایندگان نهادهای جامعه مدنی مسلمان که در آمریکا مشغول به فعالیت هستند به توزیع شب نامه علیه مسلمانان و فراخوانی با عنوان “مسلمان را مجازات کن ” در شهرهای مختلف انگلستان واکنش نشان دادند.
فاتح کانجا، رئیس مرکز دیانت آمریکا در این رابطه اظهار داشت:
“توزیع شب‌نامه علیه مسلمانان غیرقابل قبول است. به عنوان پیروان دین اسلام، دین صلح و رفاه، نگران انتشار اخبار مجازات مسلمانان در آمریکا نیز هستیم. این کمپین غیرقابل قبول که در انگلستان آغاز شده، به سرعت به کشورهای دیگر گسترش یافته و اکنون مسلمانان آمریکا را هدف قرار داده است”.
پلیس مبارزه با تروریسم انگلستان نیز تحقیقات در باره کسانی که مردم شهرهای مختلف این کشور را علیه مسلمانان تحریک می کند، آغاز کرده است و از کسانی که این شب‌نامه را دریافت کرده اند خواسته به مرکز پلیس محل اقامت خود مراجعه کنند.
گفتنی است در شب‌نامه هایی که با عنوان “یک مسلمان را مجازات کن” توزیع می‌شود مسلمانان به عنوان “تهدید” معرفی و از مردم خواسته شده در تاریخ 3 آوریل به آنها حمله و آسیب وارد کنند.