با بدرقه رسمی شماری از مسئولان سازمان حج و زیارت و بعثه رهبری، نخستین كاروان زائران بیت الله الحرام، بامداد روز سه شنبه ۴ مهرماه، وارد شهر رسول اكرم (ص) شدند. در آیین بدرقه نخستین گروه از زائران ایرانی كه در فرودگاه مهرآباد و با حضور سید علی قاضی عسكر، نماینده ولی فقیه در امور […]

با بدرقه رسمی شماری از مسئولان سازمان حج و زیارت و بعثه رهبری، نخستین كاروان زائران بیت الله الحرام، بامداد روز سه شنبه ۴ مهرماه، وارد شهر رسول اكرم (ص) شدند.

در آیین بدرقه نخستین گروه از زائران ایرانی كه در فرودگاه مهرآباد و با حضور سید علی قاضی عسكر، نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت، حجت‌الاسلام والمسلمین سید احمد موسوی، رئیس سازمان حج و زیارت، سفیر و سركنسول عربستان در ایران، رئیس سازمان هواپیمایی كشور، مدیر كل فرودگاه‌های كشور، مدیرعامل فرودگاه مهرآباد، رئیس پلیس فرودگاه‌های كشور و دیگر مقامات و جمعی از زائران برگزار شد، سه كاروان از استان تهران و قزوین با یك پرواز در ساعت ۵۰ دقیقه صبح سه شنبه ۴ مهرماه تهران را به قصد مدینه منوره ترك كردند.
پرواز رفت زائران ایرانی به سمت عربستان از ۴ تا ۲۹ مهر ماه به طول می انجامد و در هر روز سه هزار زائر ایرانی از ۱۶ فرودگاه كشور اعزام می شوند كه در مجموع تعداد پروازهای رفت زائران بیت الله الحرام در این مدت به ۲۲۷ پرواز خواهد رسید.
این گزارش حاكی است، شروع پروازهای عوامل حج تمتع امسال از ۳۰ شهریور ماه آغاز شده است.
پروازهای برگشت حج تمتع امسال از ۱۰ آبان ماه آغاز می شود و تا ۲۹ آبان ماه تمام پروازها به اتمام می رسد.
بر اساس این گزارش، در هر كاروان یك مدیر، یك معاون، یك روحانی و یك پزشك حضور خواهند داشت؛ از این رو در سال جاری تلاش شده تاحد ممكن تعداد نیروهای اجرایی كاهش پیدا كند تا بتوان تعداد زائران بیشتری را به حج اعزام كرد.
لازم به ذكر است، در حج تمتع سال جاری، ۷۵ هزار زائر ایرانی برای ادای مناسك حج، برای نخستین بار توسط شركت های هواپیمایی داخلی به عربستان اعزام می‌شوند.