به گزارش انواروب به نقل از سنت آنلاین، مرکز لرزه نگاری موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران اعلام کرد: کانون زمین لرزه ۷٫۵ ریشتری در منطقه گشت، از توابع شهرستان سراوان در استان سیستان و بلوچستان در عمق ۹۵ کیلومتری زمین ثبت شده است.زمین لرزه ای به بزرگی ۷ و ۵ دهم درجه در امواج درونی زمین […]

به گزارش انواروب به نقل از سنت آنلاین، مرکز لرزه نگاری موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران اعلام کرد: کانون زمین لرزه ۷٫۵ ریشتری در منطقه گشت، از توابع شهرستان سراوان در استان سیستان و بلوچستان در عمق ۹۵ کیلومتری زمین ثبت شده است.
زمین لرزه ای به بزرگی ۷ و ۵ دهم درجه در امواج درونی زمین (ریشتر) ساعت ۱۵ و۱۴دقیقه و۱۷ ثانیه شمال سراوان در استان سیستان وبلوچستان را تکان داد.
در شهر گشت، که کانون این زلزله بود، خرابی‌هایی در منازل مسکونی و اداری رخ داد و چندین نفر نیز زخمی شدند که حال عمومی همه خوب است.
مدرسه علوم دینی عین العلوم نیز که در این شهر واقع است، دچار تخریب‌هایی شد، ساختمان چهار طبقه اداری ـ مسکونی خسارت‌های بزرگی برداشت و قسمت اعظم دیوارهای آن ترک برداشت. اما بحمد الله تلفات جانی نداشت؛ تنها چند نفر از طلاب به خاطر ازدحام برای خروج از ساختمان‌های درسی و مسکونی، دچار آسیبی جزئی شدند که یک نفر برای درمان به مراکز درمانی فرستاده شد.
گفتنی است براثر زلزله سراوان، استان‌های فارس، کرمان و برخی کشورهای حاشیه خلیج فارس و پاکستان نیز لرزیدند و بر اساس گزارش‌ها، این بزرگ‌ترین زلزله ۴۰ سال اخیر کشور می‌باشد.
محمد شریف خالقی فرماندار سراوان در گفتگو با خبرنگار مهر در زاهدان اظهارداشت: زمین لرزه ۷٫۵ ریشتری در سراوان و روستاهای اطراف موجب بروز خسارات اندکی در منطقه شده است و در مرکز زمین لرزه که منطقه گشت نیز بوده است خسارت قابل توجهی گزارش نشده است.
وی افزود: چند مورد زخمی به مراکز درمانی مراجعه کرده اند که جراحت قابل توجهی هم نداشته اند و در حال دریافت کمک‌های پزشکی هستند.