انواروب: در بنگلور هند و در اتفاقي شايد بي سابقه سه بازيكن شيعه و سني و ارمني هريك براي تيم ملي فوتبال ايران گل زدند.   عصر ايران نوشت: در اتفاقي اگر هم نه نادر اما بسيار جالب در روز 17 شهريور 1394 گل‌هاي تيم ملي فوتبال ايران در برابر هند را در شهر بنگلور […]

انواروب: در بنگلور هند و در اتفاقي شايد بي سابقه سه بازيكن شيعه و سني و ارمني هريك براي تيم ملي فوتبال ايران گل زدند.

 

عصر ايران نوشت: در اتفاقي اگر هم نه نادر اما بسيار جالب در روز 17 شهريور 1394 گل‌هاي تيم ملي فوتبال ايران در برابر هند را در شهر بنگلور هند سه بازيكني به ثمر رساندند كه به ترتيب سني مذهب ، ارمني و شيعه مذهب هستند.

  سردار آزمون كه گل اول را در دقيقه 29 به ثمر رساند متولد شهرستان گنبد كاووس و اهل تسنن است.

  گل دوم را آندرانيك تيموريان وارد دروازه هندي‌ها كرد كه مسيحي ارمني است و نخستين ارمني كه  بازوبند كاپيتاني تيم ملي فوتبال ايران را بر دست بسته است.

سومين گل را نيز مهدي طارمي که شيعه مذهب است به ثمر رساند .

  نمي‌خواهم از بازي فوتبال بگويم بلكه مي‌خواهم از قابليت فوتبال بگويم كه مي‌تواند شيعه و سني و ارمني را در كنار هم قرار دهد و وحدت در عين كثرت را تحقق بخشد و مي توان از خود ايران گفت كه ذيل نام آن هم بازيكن سني گل مي‌زند و هم شيعه و هم ارمني و در دنياي خشونت‌زده امروز كه هر روز اخبار درگيري اقوام و مذاهب منتشر مي‌شود چه تصويري از اين زيبا‌تر و گوياتر؟

  در دنياي آشوب‌زده كنوني كه دست‌هاي بيگانه خواب برهم زدن يك‌پارچگي ايران را مي‌بينند حضور جواناني از اقوام و مذاهب گوناگون در تيم ملي فوتبال ايران فرصت مغتنمي است؛ بسيار مغتنم و به پاس گل هايي كه آنان تقديم مي كنند بايد و سزد كه از سوء تفاهم‌ها و بدگماني ها كاست.

  پس جا دارد بر تعلقات و خاست‌گاه سه بازيكن هم تاكيد كنيم. نمايشي از كثرت در عين وحدت و وحدت در عين كثرت.