انواروب: نماینده مردم شهرستان تایباد گفت: باتوجه به دستور وزیر نفت و تاکید دولت بر گازرسانی به روستاهای شهرستان تایباد پروژه گازرسانی به روستاهای شهرستان با اعتبار پیش بینی شده به مبلغ ۹۲۰ میلیارد ریال به مناقصه گذاشته می شود.   به گزارش تایبادخبر، غلامرضا اسداللهی نماینده مردم تایباد،تربت جام، باخرز در حاشیه بازدید از […]

انواروب: نماینده مردم شهرستان تایباد گفت: باتوجه به دستور وزیر نفت و تاکید دولت بر گازرسانی به روستاهای شهرستان تایباد پروژه گازرسانی به روستاهای شهرستان با اعتبار پیش بینی شده به مبلغ ۹۲۰ میلیارد ریال به مناقصه گذاشته می شود.

 

به گزارش تایبادخبر، غلامرضا اسداللهی نماینده مردم تایباد،تربت جام، باخرز در حاشیه بازدید از روستاهای شهرستان تایباد عنوان کرد: بمنظور بهره مندی مردم شریف شهرستان تایباد از نعمت گاز بزودی عملیات اجرایی گازرسانی ده روستا در شهرستان آغاز خواهدشد.

وی ادامه داد: روستاهای واقع درطرح گازرسانی سال ۹۴ عبارتند از روستاهای سوران ، حسینی ، کهجه ، شیزن ، سمنگان ، خیرآباد ،  شادی ، بیدک ، کشکک ، پشته ، ایله ، قلعه نو ، آبقه ، کوه آباد ، کرات ، رهنه ، فرزنه ، محسن آبادقدس ، محمدآبادقدس ، استای با جمعیت تحت پوشش بیش از ۲۴۰۰ خانوار.

اسداللهی افزود: باتوجه به دستور وزیر نفت و تاکید دولت بر گازرسانی به روستاهای شهرستانهای تربت جام و تایباد بااعتبار پیش بینی شده این پروژه گازرسانی به مبلغ ۹۲۰ میلیارد ریال به مناقصه گذاشته می شود.

وی گفت: برای مناقصه مذکور تا تاریخ ۳۰ مرداد ماه زمان تعیین شده است تا شرکتهای متقاضی اعلام آمادگی نمایند که پس از بازگشایی و انتخاب پیمانکار، تجهیز کارگاه و عملیات اجرایی گازرسانی در شهرستان تایباد انجام خواهدشد.

وی خاطرنشان کرد: خط لوله گاز با قطر ۱۶ اینچ تا شهرک صنعتی شهرستان تایباد تا فاصله ی ۱۰ کیلومتری گمرک دوغارون انجام خواهدشد و با کنسرسیوم شرکتهای بخش خصوصی ایرانی و بخش خصوصی افغانستان نیز رایزنی ها انجام شده است که ان شاءالله در آینده نزدیک شاهد گاز رسانی به کشور دوست و همسایه افغانستان خواهیم بود.

نماینده مردم تایباد در مجلس اضافه کرد: این خطوط گازرسانی ، شهرک صنعتی تایباد ، منطقه ویژه اقتصادی و گمرک دوغارون را نیز تحت پوشش قرار خواهدداد.

وی از سرمایه گذاران بخش خصوصی دعوت کرد تا باتوجه به بادهای موسمی و روزهای آفتابی زیاد در شهرستان تایباد برای تولید انرژی های نو و تجدیدپذیر و زمینه تولید برق با استفاده از انرژی خورشیدی و بادی در منطقه ویژه اقتصادی دوغارون سرمایه گذاری کنند.

اسداللهی تصریح کرد: بخش عمده ای از این برق تولیدی به شبکه سراسری داخلی امنتقل و بخشی می تواند به کشور افغانستان صادر شود.