انواروب: نخست وزیر رژیم صهیونیستی به وزرای دولت متبوعش طرح جدیدی را پیشنهاد داده است که به موجب آن قرار است روزانه یک مرتبه اذان از مساجد قدس و سرزمین های اشغالی 1948 پخش شود. بنیامین نتانیاهو بدین گونه می خواهد ائتلاف دولتی را برای سرکوب اذان و جلوگیری از پخش آن و در نهایت […]

انواروب: نخست وزیر رژیم صهیونیستی به وزرای دولت متبوعش طرح جدیدی را پیشنهاد داده است که به موجب آن قرار است روزانه یک مرتبه اذان از مساجد قدس و سرزمین های اشغالی 1948 پخش شود.

بنیامین نتانیاهو بدین گونه می خواهد ائتلاف دولتی را برای سرکوب اذان و جلوگیری از پخش آن و در نهایت ارائه پیش نویس قانون جدید به کنست  با خود همراه سازد.

این در حالی است که نتانیاهو به هر شیوه ای در صدد تصویب قانون منع اذان از مساجد است اما ظاهرا با اختلافاتی در این باره در داخل ائتلاف دولتی مواجه است به ویژه از سوی احزاب حریدی که از ترس اینکه قانون مذکور معابد و شیپور ورود به روز شنبه را نیز شامل شود، در مورد آن محافظه کاری به خرج می دهند.

پیش نویس قانون مذکور قرار بود چند هفته پیش در کنست طرح شود آن هم به گونه ای که مورد قبول احزاب حریدی نیز بود و به موجب آن می بایست تنها شب ها جلوی پخش اذان گرفته شود اما نتانیاهو از طرح آن صرف نظر کرد و گفت که پیش نویس قانون مذکور به این شیوه را نمی پذیرد و خواستار ارائه پیش نویس این قانون به شیوه ای شد که حتی روزها را نیز شامل می شد.
منبع: مرکز اطلاع رسانی فلسطین