به گزارش انوراوب پیکر استاد حدیث حوزه علمیه انوارالعلوم خیرآباد بعد از ظهر روز چهارشنبه در میان جمع عظیمی از دوستداران و شاگردان بعد از ادای نماز جنازه در قبرستان جوار حوزه علمیه انوارالعلوم به خاک سپرده شد. شیخ الحدیث جناب مولانا محمد یامدد سال 1334 در روستای پلبند ـ تایباد در خانواده ای مذهبی […]

به گزارش انوراوب پیکر استاد حدیث حوزه علمیه انوارالعلوم خیرآباد بعد از ظهر روز چهارشنبه در میان جمع عظیمی از دوستداران و شاگردان بعد از ادای نماز جنازه در قبرستان جوار حوزه علمیه انوارالعلوم به خاک سپرده شد.

شیخ الحدیث جناب مولانا محمد یامدد سال 1334 در روستای پلبند ـ تایباد در خانواده ای مذهبی دیده به جهان گشودند.
ایشان تحصیلات ابتدایی خود را در زادگاهشان و نزد مرحوم «آخوند خواجه محمود شیخ جامی» (به صورت سنتی و مکتب خانه ای) خواندند و جهت فراگیری علوم دینی وارد «مدرسه علمیه مزار تربت جام» شدند.
بعد از اینکه سه سال از محضر اساتید آنجا مستفید گردیدند، راهی «حوزه علمیه احناف خواف» شدند و خدمت «جناب مولانا خواجه شمس الدین مطهری» زانوی تلمّذ زدند.
بعد از دوسال کسب فیض از محضر اساتید خواف و به خصوص مولانا مطهری، عطش علمی و شوق به فراگیری علوم اسلامی، مولانا را به کشور «پاکستان» کشاند.
مولانا محمد از سال 1352 تا سال 1360 در کشور پاکستان از محضر علمای بزرگ و صاحب نامی کسب فیض کرده و از هر خرمنی خوشه ای چیدند. شیخ الحدیث انورالعلوم، کتاب «صحیح بخاری» را نزد مفتی ولی حسن ـ رحمه الله ـ در جامعه نیوتاون خواندند. مفتی ولی حسن از شاگردان مولانا حسین احمد مدنی و ایشان شاگرد حضرت شیخ الهند بودند. به این طریق مولانا محمد با واسطه ای اندک افتخار شاگردی شیخ الهند را کسب کردند.
پس از 8 سال غربت، مولانا یامدد با کوله باری از علم و تقوی به دیار خود بازگشتند و خانواده و اهالی پلبند را با قدومشان مسرور ساختند.
هنوز خستگی سفر از تنشان بیرون نرفته بود که  با دعوت مولانا غلام احمد علی بایی ـ مدیر وقت حوزه علمیه انوارالعلوم ـ و مرحوم حاج عبدالغفور رجبعلی زاده ـ از بنیانگذاران حوزه انوارالعلوم ـ به خیرآباد تشریف آورند و به تدریس علوم دینی مشغول شدند.
ایشان مدت 30 سال از عمر پربرکت خود را در خدمت طلاب علوم دینی و جامعه اسلامی بودند و از منبع فیّاض علوم دینی خود، تشنگان زیادی را سیراب کردند و در راه تبلیغ علوم دینی و مبارزه با بدعات و خرافات، مجاهدتها و تلاش های زیادی نمودند و در راه امر به معروف و نهی از منکر هیچ گونه کوتاهی از خود نشان ندادند و با بدعات به شدت مبارزه نموده از ملامت هیچ ملامت کننده هراسی نداشتند.
این عالم فرزانه بعد از عمری مجاهدت در راه تعلیم و تعلم قرآن و حدیث در نیمه شب سه شنبه 10 آبان ماه 1391 پیک اجل را لبیک گفت و جاودانه به دیدار دوست شتافت و خیل عظیمی از دوستداران و ارادتمندان را به سوگ نشاند و حوزه علمیه انورالعلوم را غرق ماتم و عزا نمود.

پیکر آن مرحوم بعد از ظهر روز چهارشنبه در میان جمع عظیمی از دوستداران و شاگردان بعد از ادای نماز جنازه در قبرستان جوار حوزه علمیه انوارالعلوم به خاک سپرده شد.
مدیریت و اساتید انوارالعلوم خیرآباد درگذشت این عالم بزرگوار و فرزانه را به خانواده ایشان، عموم مردم تایباد و پلبند و جامعه اهل سنت ایران تسلیت عرض نموده،  از درگاه خداوند متعال برای ایشان علوّ درجات و برای بازماندگان صبر جمیل و اجر جزیل خواستار است.
اللهـم لا تحرمنا اجره ولا تفتنا بعده و اغفر لنا و له و اجمعنا معه في جنات النعيم يا رب العالمين.