انوار وب: مساجد و گروه های اسلامی با همکاری یکدیگر کمپینی را برای فاهم کردن پوشاک زمستانی برای نیازمندان در آمریکا به راه انداخته اند.به گزارش شبستان، در حالی که زمستان از راه می رسد و مانند هر سال بسیاری از مردم نیازمند در آمریکا به خاطر فقر مجبورند با سرما دست و پنجه نرم […]

انوار وب: مساجد و گروه های اسلامی با همکاری یکدیگر کمپینی را برای فاهم کردن پوشاک زمستانی برای نیازمندان در آمریکا به راه انداخته اند.
به گزارش شبستان، در حالی که زمستان از راه می رسد و مانند هر سال بسیاری از مردم نیازمند در آمریکا به خاطر فقر مجبورند با سرما دست و پنجه نرم کنند گروهی از مسلمانان سراسر آمریکا تصمیم گرفته اند تا کمپین ویژه ای را برای تامین پوشاک لازم برای افراد فقیر و بی خانمان به راه بیندازند.
حلقه اسلامی آمریکای شمالی با انتشار بیانیه ای در این باره می گوید:قرار است انواع پوشاک زمستانی از قبیل ژاکت،کت،چکمه،دستکش و حتی دارو برای افرادی که در این فصل بیمار شونددر اختیار خانواده های نیازمند قرار بگیرد.
گفتنی است که این کمک ها نه تنها برای نیازمندان آمریکا بلکه برای مسلمانان برمه و مهاجران عراقی نیز در نظر گرفته شده است.
دفتر شورای روابط اسلامی آمریکا در مریلند نیز اعلام کرده که همراه با جامعه اسلامی آناپلیس اولین کمپین سالیانه را برای کمک های زمستانی به نیازمندان به راه خواهد انداخت.
همچنین بسیاری از مساجد آمریکا برای مشارکت در کمک به نیازمندان آمریکایی اعلام آمادگی کرده اند.
آمار نشان می دهد که نزدیک دو هزار و 500 نفر در هر شب در شهر «بالتی مور» بی خانمان هستند.
در شهر واشنگتن این تعداد سه برابر است و به شش هزار و 500 نفر می رسد.
در حال حاضر حدود هشت میلیون مسلمان در امریکا زندگی می کنند.