مسجد عمر فاروق شهر اوترخت هلند شاهد فعالیت های انجمن ملی، بین مسلمانان جدید برای پنجمین سال متوالی بود. در این جلسه گزارش هایی از مذاکرات حقوق بشر در مورد گسترش تبعیض علیه مسلمانان ارائه شد. ۱۵ نفر نیزبه دین مبین اسلام پیوستند.
به گزارش اخبار جهان اسلام به نقل از الجزیره ،در این نشست بیش از ۱۵۰۰ نفر که دو سومشان زن بودند مشارکت داشتند. این جلسه توسط مؤسسه “شناخت اسلام” و “انجمن ملی مسلمانان جدید” سازمان دهی می شود و اعضای این دو مؤسسه از تازه مسلمانان هستند.
رییس انجمن یعقوب ون دیر بلوم گفت که هدف از گردهمایی، تبادل تجربیات بین مسلمانان جدید در برابر مواجه شدن با مشکلات خانوادگی، حرفه ای و آموزش وپرورشی برای این گروه از جامعه است، و افزود: برگزارکنندگان برای دعوت تازه مسلمانان باتجربه حریص بودند، تا این جلسه پر بارتر باشد و تازه مسلمانان حرف همدیگر را بشنوند.
دیر بلوم بیان کرد که تازه مسلمانان به این گرده همایی آمده اند تا اسلام آوردنشان را به خانواده هایشان نشان دهند، و افزود”ما میخواهیم ترسی که بعد اسلام آوردن فرزندانشان به آن ها دست می دهد را از بین ببریم”.
در این نشست امام دانمارکی “عبدالواحد پدرسن” که سی سال پیش اسلام آورده، امام مسجد مسلمانان اروپا در آمستردام “رونالد کرون” که ۱۰ سال پیش اسلام آورده ، خواننده مشهور رپ بین جوانان مسلمانان غرب “مسلم بلال” و دکتر “جمال بدوی” کانادایی (مصری الاصل) حضور داشتند.
یاسین الفورقانی امام جوانی که رابطه نزدیکی با تازه مسلمانان دارد در مورد اینکه آمارها نشان می دهد اکثر تازه مسلمانان زنان هستند گفت: این درست است زیرا زنان غیر مسلمان با آشنایی اسلام و شناخت اسرار این دین، خودشان را با آن وفق می دهند.
در این جلسه ۳ مرد و ۱۲ زن اسلام آوردند. بنا به آمارهای غیر رسمی تعداد تازه مسلمانان در هلند رو به افزایش است نزدیک ۱۵هزار مسلمان در این کشور زندگی می کنند.
با توجه به گزارش صادر شده از سازمان عفو بین الملل، مسلمانان هلندی علی الخصوص تازه مسلمانان در زمینه تحصیل و بازار کار مورد تبعیض نژادی قرار می گیرند.
این سازمان به منع ورود دانشجوی با حجاب به مدرسه کاتولیک در هلند و اینکه قوانین منع تبعیض در زمینه کار در هلند اجرا نمی شود، اشاره کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.