به‌ گزارش پایگاه اطلاع رسانی مسجدالنبی (ص) اهل سنت بیرجند بنقل از مسئول برگزاری مسابقات قرآن کریم مولوی خلیل ا… مرتضایی دومین دوره‌ی مسابقات استانی حفظ و قرائت قرآن حوزه‌ی علمیه الصدیق بیرجند در روز پنجشنبه و جمعه، ۲۱ و ۲۲ اسفند ماه، برگزار شد. این مسابقات، در دو سطح شکوفه‌ها و بزرگسالان در دو […]

به‌ گزارش پایگاه اطلاع رسانی مسجدالنبی (ص) اهل سنت بیرجند بنقل از مسئول برگزاری مسابقات قرآن کریم مولوی خلیل ا… مرتضایی دومین دوره‌ی مسابقات استانی حفظ و قرائت قرآن حوزه‌ی علمیه الصدیق بیرجند در روز پنجشنبه و جمعه، ۲۱ و ۲۲ اسفند ماه، برگزار شد.

این مسابقات، در دو سطح شکوفه‌ها و بزرگسالان در دو رشته‌ی قرائت و حفظ (5 جزء، ۱۰جزء، ۲۰جزء و حفظ کل قرآن) با حضور نمایندگانی از حوزه‌ های علمیه الصدیق(رض) بیرجند، انوارالعلوم ماخونیک، امام ندوی نصرالدین – آبگرم، حوزه‌ی سراج المدارس نوغاب و حوزه علی ابن ابیطالب طبس مسینا، برگزار شد.

مولوی مرتضایی فرمودند: در این دوره از مسابقات 123 حافظ و قاری در رشته های مذکور  ثبت نام نموده و به رقابت با یکدیگر پرداختند این مسابقات روز پنجشنبه ساعت 10:30 دقیقه (با تاخیر چند ساعته بدلیل بارش باران رحمت الهی و عدم حضور متسابقین از حوزه های ثبت نامی) شروع گردید و تا پاسی از شب ادامه داشت.

در میانه این مراسم یعنی از نماز مغرب تا نماز عشاء نیز محفل انسی با قرآن با حضور میهمانان و نیز حافظ و میهمان ویژه این دوره از مسابقات حافظ ضیاء الرحمان صحت و تلاوت زیبایشان برگزار شد که موجبات استقبال فراوان میهمانان و نمازگزاران محترم را در بر داشت.

مولوی خلیل ا… مرتضایی افزودند: که این مسابقات در روز جمعه نیز بدلیل کثرت متسابقین از ساعت 7:30 برگزار شد و تا اذان ظهر روز جمعه ادامه یافت. و در پایان برای هر کدام از شرکت کنندگان کارنامه صادر گردید. بعد از آن مولانا فاروقی سخنان ارزنده ای را در مورد اهمیت و فضیلت علما و حوزه های علمیه بیان نمودند و از حضور همه میهمانان و متسابقین قدردانی و تشکر نمودند.

مسئول برگزاری مسابقات فرمودند که بعد از سخنرانی مولانا فاروقی قاری محترم استاد سید عبدالمجید موسوی قرائت زیبایی را ارائه دادند و پس از آن سرودی نیز با صدای دلنشین مولوی عبدالرحمان رجبی سروده شد که حاضران را به وجد آورد.

 در اختتامیه‌ی دومین دوره‌ی مسابقات قرآنی اهل سنت خراسان جنوبی که‌ در جمع معنوی جمع کثیری از نمازگزاران در نماز جمعه‌ی مسجد النبی بیرجند برگزار شد پس از اجرای سرود، به نفرات اول تا سوم این مسابقات جوایزی اعطا شد و اعلام شد که‌ برگزیدگان این دوره از مسابقات، جهت شرکت در مسابقات کشوری اهل سنت در هشتم فروردین ماه سال ۹۴ به بندر سیریک استان هرمزگان اعزام می‌شوند.

داوری این دوره از مسابقات نیز بر عهده هیئت 8 نفره متشکل از مولوی محمد عمر عاشوری، مولوی حیدر محمدیان، حافظ محمد سعید رحمانی، مولوی سید عبد المجید موسوی، مولوی سید یوسف موسوی، حافظ ضیاء الدین صحت، مولوی محمود خزائی و حافظ سعید خواجه احمدی، بود که همگی از حافظان کلام الله مجید و دانش‌آموختگان مدارس دینی‌اند.

مسئول برگزاری مسابقات این دوره در پایان از زحمات و تلاشهای همه دست اندر کاران مسابقات اعم از خدمات، انتظامات، ثبت نام، خیرین، تقدیر و سپاسگزاری بعمل آوردند.