انوار وب: هنگامیکه «جیسون لجر»، جمعه گذشته در تظاهرات اسلام‌ستیزانه مقابل مسجد «فینیکس» در ایالت آریزونا شرکت کرد، نمی‌توانست تصور کند که تا این اندازه نظرش در مورد اسلام عوض خواهد شد. به نقل از پایگاه خبری «Muslim Global News»، وی می‌گوید: به خاطر احترام به مسلمانان و با شناختی که از طریق صحبت کردن […]

انوار وب: هنگامیکه «جیسون لجر»، جمعه گذشته در تظاهرات اسلام‌ستیزانه مقابل مسجد «فینیکس» در ایالت آریزونا شرکت کرد، نمی‌توانست تصور کند که تا این اندازه نظرش در مورد اسلام عوض خواهد شد.

به نقل از پایگاه خبری «Muslim Global News»، وی می‌گوید: به خاطر احترام به مسلمانان و با شناختی که از طریق صحبت کردن با آنان پیدا کردم، هرگز آن کار را تکرار نخواهم کرد زیرا نمی‌خواهم آنان را آزرده کنم.

هنگامیکه لجر روز جمعه به محل مسجد رفته بود، با گروهی از مسلمانانی که در این مسجد نماز می‌خوانند، صحبت کرد و آنان وی را به درون مسجد دعوت کردند.

لجر می‌گوید: چند دقیقه نشستم و به سخنان آنها گوش دادم و عبادت و نماز خواندن آن‌ها را که واقعاً چیز قشنگی است، دیدم. آن‌ها به برخی از سؤالات من هم پاسخ دادند.

لجر که به همراه عموی خود در این تجمع شرکت کرده بود، برای گفت‌وگوهای بیشتر به مسجد دعوت شدند.
وی می‌گوید: فکر می‌کنم که من و افرادی مثل من و مسلمانان باید وقت بیشتری برای صحبت کردن با هم بگذاریم.

گروهی از اسلام‌ستیزان با دستاویز قرار دادن حمله دو تروریست مسلح به نمایشگاه کاریکاتورهای موهن به ساحت پیامبر(ص) در تگزاس، عصر روز جمعه، 8 خرداد مقابل مسجد «فینیکس» آریزونا تجمع کردند.

این تظاهرات ضداسلامی با نام «آزادی بیان» با دعوت از مردم برای آوردن اسلحه و کشیدن کاریکاتوری از حضرت محمد(ص)، برگزار شد.

البته مخالفان اسلام‌ستیزی نیز با شعار «عشق، نه نفرت» همان روز مقابل این گروه ایستادند و شعارهایی با مضون صلح و عشق سر دادند.
روز دوشنبه نیز گردهمایی پیروان ادیان مختلف در شهر فینیکس در حمایت از مسلمانان برگزار شد.
منبع: ایکنا