با عرض سلام و خسته نباشید خدمت جناب مولانا، به عنوان اولین سئوال بفرمایید هدف از برگزاری همایش فارغ التحصیلی چیست؟بسم الله الرحمن الرحیم بنده هم خدمت شما و خوانندگان عزیز سلام عرض میکنم.همایش فارغ التحصیلی (مراسم عمامه گزاری) سنت دیرینه ایست که در مدارس علوم دینی اهل سنت هندوستان، پاکستان، ایران و…مرسوم بوده است […]

با عرض سلام و خسته نباشید خدمت جناب مولانا، به عنوان اولین سئوال بفرمایید هدف از برگزاری همایش فارغ التحصیلی چیست؟
بسم الله الرحمن الرحیم بنده هم خدمت شما و خوانندگان عزیز سلام عرض میکنم.همایش فارغ التحصیلی (مراسم عمامه گزاری) سنت دیرینه ایست که در مدارس علوم دینی اهل سنت هندوستان، پاکستان، ایران و…مرسوم بوده است و هدف از برگزاری آن و نهادن دستار فضیلت بر سر فارغ التحصیلان این است که آنان احساس مسئولیت نموده به فکر اصلاح خود و جامعه باشند  و بر معنویات خود بیفزایند.
همچنین فراهم کردن بستر ارتباط بین مردم و حوزه های علمیه ـ که این ارتباط باعث بیداری مردم و جامعه می گردد ـ از دیگر اهداف برگزاری چنین همایش هایی است.

مهمانان شما از چه استانهایی تشریف میآورند؟
عموم مهمانان ما از استان خراسان هستند، اما مهمان های ویژ ای از سراسر کشور خواهیم داشت مانند جناب مولانا اسحاق مدنی مشاور ریاست محترم جمهوری در امور اهل سنت و نیز دکتر بی آرزار شیرازی…

تعداد مهمانان شما در جلسه چند نفر هستند؟
برآورد دقیقی نمی توانیم از تعداد مهمانان داشته باشیم چرا که ما برای عده ای از خواص مخصوصا علماء و  فرهیختگان دعوت نامه می فرستیم و عده ی زیادی نیز که از عموم مردم هستند از آنجا که شیفته علم و دانش هستند در جلسه شرکت خواهند کرد.

برگزاری چنین جلساتی چه تاثیری در روحیه ی دینی مردم دارد؟
از آنجا که مردم همواره علاقه مند به دین و اسلام بوده و هستند و نیز عنایت ویژه ای به مراکز دینی و حوزه های علمیه که در واقع حاملان اصلی دین هستند، دارند برگزاری این جلسات باعث استفاده معنوی و بیداری دینی آنان می گردد.

چه توصیه ای به شرکت کنند گان در این همایش دارید؟
توصیه بنده به تمام شرکت کنندگان در همایش که از راه های دور و نزدیک تشریف می آورند این است که اولا نیت خود را خالص برای رضای خدا بکنند و در ثانی سعی کنند نهایت استفاده معنوی را از این همایش ببرند.

آیا برگزاری این همایش ها ادامه خواهد داشت؟
از آنجا که برگزاری این همایش ها بسیار مفید است ان شاء الله سعی بر آن است که همه ساله ادامه داشته باشد.

برگزاری این همایش برای نظام جمهوری اسلامی چه منافعی را در بر دارد؟
در کشور های اسلامی مردم همواره پشتیبان علما و روحانیت هستند  و جمهوری اسلامی نیز بیشتر پیشرفت خود را مرهون حمایت از اهل علم و روحانیت است.
طبعا وقتی مردم شاهد باشند که چنین جلسات باشکوهی با حمایت نظام جمهوری اسلامی  و حضور مسئولین دولتی برگزار می گردد میزان اعتماد آنان به نظام چند برابر می شود و خود را پیشتیبان نظام می دانند که آن نظام پشتیبان علما و مراکز دینی آنان است.
همچنین از آنجا که جمهوری اسلامی تلایه دار وحدت در سراسر دنیاست لذا برگزاری این همایش های گام عملی در تحقق وحدت امت اسلامی است.