انوار وب: خبرگزاری رویترز به نقل از همسر «یاسر عرفات» گزارش داد که رهبر فلسطینیان در سال ۲۰۰۴ بر اساس آلودگی به ماده رادیواکتیو «پلونیوم» کشته شده است.به گزارش، بهارنیوز به نقل از خبرگزاری رویترز نوشت: همسر «یاسر عرفات» می‌گوید وی در سال 2004 بر اثر آلودگی به ماده رادیواکتیو «پلونیوم» کشته شده است. […]

    انوار وب: خبرگزاری رویترز به نقل از همسر «یاسر عرفات» گزارش داد که رهبر فلسطینیان در سال ۲۰۰۴ بر اساس آلودگی به ماده رادیواکتیو «پلونیوم» کشته شده است.
به گزارش، بهارنیوز به نقل از خبرگزاری رویترز نوشت: همسر «یاسر عرفات» می‌گوید وی در سال 2004 بر اثر آلودگی به ماده رادیواکتیو «پلونیوم» کشته شده است. «سهی عرفات» که به تازگی نتایج بررسی‌های آزمایشگاهی در سوئیس بر روی بقایای جسد عرفات را دریافت کرده، می‌گوید گزارش آزمایش‌ها نشان می‌دهد که تشعشعات ماده رادیواکتیو پلونیوم دلیل مرگ رئیس سابق تشکیلات خودگردان فلسطین بوده است. یاسر عرفات در سال 2004 در سن 75 سالگی در بیمارستانی در فرانسه درگذشت و بدون کالبد شکافی، در رام الله به خاک سپرده شد. بعدها نظریه‌هایی در مورد احتمال مرگ وی بر اثر مسمومیت با مواد رادیواکتیو مطرح شد.
سهی همسر عرفات سال گذشته بعد از گذشت 8 سال از مرگ مشکوک همسرش، با ارائه شکوائیه‌ای جدید به سازمان قضایی فرانسه، اعلام کرد که عرفات قبل از مرگش در بیمارستان نظامی فرانسه مسموم شده است. وی فرانسه را به دلیل اظهار بی‌اطلاعی درباره علت مرگ همسرش و نابود شدن نمونه‌های پزشکی وی در بیمارستان «پرسی» مورد انتقاد قرار داد.
با شکایت وی، جسد عرفات پس از نبش قبر مورد بررسی قرار گرفت و نمونه‌هایی از آن به آزمایشگاهی در سوئیس ارسال شد تا آزمایش‌های پزشکی روی آن صورت گیرد. نتایج این آزمایش‌ها به تازگی به «سهی عرفات» همسر تونسی‌الاصل یاسر عرفات ارائه شده است. اسراییل و تیم های امنیتی و اطلاعاتی رژیم آن مظنون اصلی، مسموم کردن رهبر فلسطین است.