انواروب: مولوی ابراهیم براهویی، استاد حدیث دارالعلوم فاروقیه گالیکش، صبح دیروز (یکشنبه) بر اثر سانحه رانندگی در جاده‌ی شهرستان سبزوار درگذشت.   پایگاه اطلاع‌رسانی سنی‌آنلاین به نقل از منابع محلی در استان گلستان، مولوی ابراهیم براهویی (آزردار) از اساتید برجسته و با سابقه‌ی دارالعلوم فاروقیه گالیکش صبح یکشنبه (25 مهر 1395) بر اثر واژگونی اتومبیل […]

انواروب: مولوی ابراهیم براهویی، استاد حدیث دارالعلوم فاروقیه گالیکش، صبح دیروز (یکشنبه) بر اثر سانحه رانندگی در جاده‌ی شهرستان سبزوار درگذشت.

 

پایگاه اطلاع‌رسانی سنی‌آنلاین به نقل از منابع محلی در استان گلستان، مولوی ابراهیم براهویی (آزردار) از اساتید برجسته و با سابقه‌ی دارالعلوم فاروقیه گالیکش صبح یکشنبه (25 مهر 1395) بر اثر واژگونی اتومبیل شخصی‌اش در مسیر بازگشت از زاهدان در بیست کیلومتری شهرستان سبزوار جان به جان‌آفرین تسلیم کرد.

مولوی ابراهیم براهویی در سال 1358 هـ.ش در روستای “رضاآباد” (استان گلستان) در خانواده‌ای مذهبی متولد شد. پس از گذراندن دروس دولتی تا مقطع راهنمایی، در دارالعلوم فاروقیه گالیکش ثبت‌نام کرد و مدت 6 سال علوم نبوی را از محضر اساتید این مدرسه‌ی دینی به‌ویژه شیخ‌التفسیر مولانا محمدحسین گرگیج فرا گرفت. سپس به مدرسه‌ی دینی «تعلیم‌القرآن» روستای “شورشادی” از توابع شهرستان زاهدان رفت و دو سال از محضر مولانا دین‌محمد درّکانی علم آموخت.

مولوی ابراهیم رحمه‌الله به‌منظور یادگیری زبان اردو و کسب فیض از اساتید برجستهٔ پاکستان، به مدرسه‌ی دینی «بدرالعلوم حمادیه» رحیم‌یارخان پنجاب رفت و کتاب‌های سال اول خارج مثل تفسیر قرآن، مشکوةالمصابیح و سراجی را از اساتید بزرگی همچون مفتی محمد جاجروی حفظه‌الله و دیگر اساتید فرا گرفت. سپس به زاهدان آمد و آخرین سال تحصیلی دینی (دوره‌ی حدیث) را در دارالعلوم زاهدان خواند و از محضر علمای برجسته اهل‌سنت کشور همچون شیخ‌الاسلام مولانا عبدالحمید، مولانا مفتی محمدقاسم قاسمی، مولانا عبدالرحمن محبی، مولانا احمد نارویی رحمه‌الله، مولانا نعمت‌الله رحمه‌الله، و سایر اساتید حدیث این مرکز بزرگ علمی کسب فیض نمود.

مولوی ابراهیم براهویی رحمه‌الله علاوه بر تدریس و مهارت در سخنرانی، در عرصه‌ی نویسندگی نیز فعالیت داشت، چنان‌که پس از خود چند کتاب به نام‌های «گنجینه مبلغین» در دو جلد، «فواید تقوا» و «فضایل استغفار» را به‌جا گذاشت.

گفتنی‌ست بنا بر اعلام منابع محلی از استان گلستان، مراسم تشییع جنازه مولوی ابراهیم قرار است صبح سه‌شنبه (27 مهر) در مسجد ایمان روستای “رضاآباد” برگزار شود.

مدیریت و اساتید حوزه علمیه انوارالعلوم خیرآباد ضمن عرض تسلیت درگذشت این عالِم جوان به خانواده و بستگان آن مرحوم، شیخ‌التفسیر مولانا گرگیج، اساتید و طلاب دارالعلوم فاروقیه گالیکش و جامعه اهل‌سنت استان گلستان، رفع درجات و مغفرت الهی برای مرحوم و اجر و صبر جمیل برای بازماندگان را از بارگاه الهی مسئلت دارد.