انواروب: مرکز تحقیقات اسرا و حقوق بشر فلسطین اعلام کرد: در حال حاضر ۲۱۰ کودک فلسطینی در شرایط نامناسب و غیر انسانی در زندانهای رژیم صهیوینستی به سر می برند.به گزارش شبستان به نقل از فلسطین الیوم، مرکز تحقیقات اسرا و حقوق بشر«احرار» گزارش داد که اشغالگران رژیم صهیوینستی 210 کودک فلسطینی را در زندان […]

انواروب: مرکز تحقیقات اسرا و حقوق بشر فلسطین اعلام کرد: در حال حاضر ۲۱۰ کودک فلسطینی در شرایط نامناسب و غیر انسانی در زندانهای رژیم صهیوینستی به سر می برند.
به گزارش شبستان به نقل از فلسطین الیوم، مرکز تحقیقات اسرا و حقوق بشر«احرار» گزارش داد که اشغالگران رژیم صهیوینستی 210 کودک فلسطینی را در زندان های خود بازداشت کردند و روش های بازداشت و احکام صادره در حق آنها محکوم است.
فواد الخفش، مدیر این مرکز در بیانیه ای از موسسه های سازمان ملل و مراکز حمایت از کودکان و شورای امنیت خواست تا مسئولیت اخلاقی و قانونی خود را در برابر این نقض ها بپذیرد که متوقف نمی شود و پایان ندارد و هر روز افزایش می یابد بدون اینکه کسی به این جنایت ها رسیدگی کند.
الخفش افزود: آخرین جنایت اشغالگران حکمی است که در حق دو کودک فلسطینی به نام های «عباسی محمد» و «ایمن» که سنشان از 14 سال بیشتر نیست، صادرشد که به مدت یکسال و نیم در زندان باشند.
این پژوهشگر حقوقی خاطر نشان کرد: جنایتی که در همه شبکه های جهان نشان داد، بازداشت یک کودک از منزلش در نیمه شب بود که صهیونیستها به التماس های کودک رحم نکردند.
الخففش به کوتاهی موسسه تشکیلات خودگردان در ثبت و مستند کردن نقش حقوق کودکان فلسطینی و رسیدگی نکردن به جنایت های اشغالگران و کوتاهی موسسه های ویژه کودکان در فلسطین و جهان اشاره کرد.
وی افزود: اگر این جنایت ها در هرجای جهان رخ می داد، دنبا نمی نشست ولی این مسئله مربوط به فلسطینی هاست و مجرم اشغالگران و جهان کور و کر است و چشمش را در برابر حقوق فلسطینی ها می بندند.