انفجارهای پیاپی در چندین شهر عراق در اولین روز از ماه مبارک رمضان ۲۲ کشته و ۸۹ زخمی برجای گذاشت. به گزارش شبستان به نقل از دیلی استار،منابع بیمارستانی و پلیس عراق اعلام کردند که ذر یکی از پر خشونت ترین روزهای عراق در دو هفته گذشته انفجار چندین خودروی بمب گذاری شده در چند […]

انفجارهای پیاپی در چندین شهر عراق در اولین روز از ماه مبارک رمضان ۲۲ کشته و ۸۹ زخمی برجای گذاشت.
به گزارش شبستان به نقل از دیلی استار،منابع بیمارستانی و پلیس عراق اعلام کردند که ذر یکی از پر خشونت ترین روزهای عراق در دو هفته گذشته انفجار چندین خودروی بمب گذاری شده در چند شهر عراق از جمله بغداد،نجف و موصل منجر به کشته شدن حداقل 22 نفر و زخمی شدن 89 تن دیگر شد.
در پایان اولین روز از ماه رمضان دو خودرو در منطقه محمودیه که در 30 کیلومتری بغداد قرار دارد منفجر شد ؛ اولین انفجار حدود ساعت 7 عصر در یک پارکینگ مینی بوس اتفاق افتاد و بلافاصله پس از آن خودروی دوم منفجر شد.
به گفته منابع آگاه 12 نفر در این دو انفجار کشته شدند که دو نیروی پلیس هم جزو آنها بودند.
منابع بیمارستانی محمودیه اعلام کردند که 36 عراقی دیگر نیز در این حادثه زخمی شدند.
20 دقیقه بعد از این دو انفجار حدود 20 کیلومتر دورتر ، دو بمب جاده ای در یک بازار سرباز در مدائن در جنوب شرقی بغداد منفجر شدند که در این حادثه نیز شش نفر کشته و 15 نفر زخمی شدند.
در شهر شمالی موصل نیز ، خودورویی که در مقابل مقر پلیس پارک بود در اوایل غروب منفجر شد که در نتیجه آن یک نیروی پلیس کشته و یک نفر دیگر نیز زخمی شد.
در این انفجار 9 عابر نیز به شدت زخمی شدند.
به گفته منابع وزارت کشور عراق،در شهر نجف نیز انفجار یک خودروی بمب گذاری شده در یک خیابان تجاری شلوغ منجر به کشته شدن 4 نفر و مجروح شدن 28 شهروند عراقی شد.
چندین انفجار در یک رزوز نشان می دهد که چطور خشونت های مرگبار در عراق رایج است و این در حالی است که نیروهای آمریکایی به بهانه از میان برداشتن همین خشونت ها در سال 2003 میلادی وارد عراق شدند و جنگ در این کشور را آغاز کردند.