روز دوشنبه هفته گذشته، تعداد 110 نفر در روستای «تامبیه» از توابع «بمبلا» در استان «تالی» کشور «غنا» توسط مؤسسه خیریه «نماء» به دین اسلام مشرف شدند. به گزارش انواروب به نقل از خبرگزاری عرب زبان «الوکه»، تعداد ساکنین مسلمان این روستای 200 نفره، قبل از این 35 نفر بودند. 15 نفر از اهالی این […]

روز دوشنبه هفته گذشته، تعداد 110 نفر در روستای «تامبیه» از توابع «بمبلا» در استان «تالی» کشور «غنا» توسط مؤسسه خیریه «نماء» به دین اسلام مشرف شدند.

به گزارش انواروب به نقل از خبرگزاری عرب زبان «الوکه»، تعداد ساکنین مسلمان این روستای 200 نفره، قبل از این 35 نفر بودند. 15 نفر از اهالی این روستا نیز مسیحی بودند و باقی بی‌دین و بت‌پرست بوده‌اند.
این گزارش می‌افزاد، در این روستا قبل از این، مسجدی برای مسلمانان و کلیسایی برای مسیحیان وجود نداشته است، نیز امکانات رفاهی این روستا بسیار اندک بوده است.
دعوتگران این موسسه بعد از آموزش کلمه‌ی شهادت به ساکنین روستا، با پهن کردن سفره افطار، شادی و سرور را به دل مردم انداختند.
لازم به یادآوریست: موسسه نماء از سال 2011 فعالیت‌های دینی خود را با شعار «آفریقای خالی از بت پرست» شروع نموده و تا کنون بسیاری را به دین مبین اسلام مشرف نموده است.