دشمن صهیونیستی برای پنجمین روز متوالی به جنایت های خود علیه ملت فلسطین در غزه ادامه می دهد و در همین راستا ده ها منزل و ساختمان، موسسات خیریه، مدارس، مساجد و مراکز دولتی را هدف حملات موشکی خود قرار داده است. وزارت بهداشت فلسطین در همین راستا تاکید کرد که تا به این لحظه […]

دشمن صهیونیستی برای پنجمین روز متوالی به جنایت های خود علیه ملت فلسطین در غزه ادامه می دهد و در همین راستا ده ها منزل و ساختمان، موسسات خیریه، مدارس، مساجد و مراکز دولتی را هدف حملات موشکی خود قرار داده است.

وزارت بهداشت فلسطین در همین راستا تاکید کرد که تا به این لحظه در نتیجه حملات هوایی و دریایی دشمن صهیونیستی به باریکه غزه 156 فلسطینی به شهادت رسیده و بیش از 1000 نفر هم زخمی شده اند.

سخنگوی وزارت بهداشت تصریح کرد که بیش از 60 درصد شهدا زن و کودک بود و 10 درصد نیز مردان بزرگسال هستند.

اشرف قدرت بار دیگر در مورد کمبود دارو و تجهیزات پزشکی در بیمارستان های باریکه غزه هشدار داد و خواستار مداخله فوری جامعه بین الملل برای امدادرسانی به بیمارستان های این باریکه شد.

دشمن صهیونیستی در بیشتر حملات خود منازل شهروندان را هدف قرار داده و تا به این لحظه بیش از 300 منزل در باریکه غزه در نتیجه حملات جنگنده های صهیونیستی تخریب شده اند.

در واکنش به این جنایت ها، مبارزان مقاومت به ویژه مبارزان قسام ضربات سختی را به این رژیم وارد کرده و تا به این لحظه صدها موشک و خمپاره به سمت اراضی اشغالی شلیک کرده اند که طی آن چندین اسرائیلی به هلاکت رسیده و بیش از 200 نفر دیگر زخمی شده اند.

گروه های مقاومت برای نخستین بار شهر حیفا را هدف حملات موشکی قرار دادند. فرودگاه بین المللی بن گوریون نیز برای نخستین بار هدف حملات موشکی مقاومت قرار گرفت و در نهایت شرکت های هواپیمایی پس از پیام های هشدار آمیز قسام مجبور به لغو تمامی پروازهای خود در این فرودگاه شدند و اسرائیل نیز به ناچار مسیر پروازهای خود را تغییر داد.

گردان های قسام شامگاه امروز جمعه یک گشتی صهیونیستی را در مرزهای غزه هدف قرار دادند که طی آن 2 نظامی به هلاکت رسیده و چند نفر دیگر نیز زخمی شدند.

حملات علیه باریکه غزه همچنان ادامه دارد و پیش بینی می شود که طی ساعات آینده شمار شهدا و مجروحان باز هم افزایش یابد.
منبع: مرکز اطلاع رسانی فلسطین