انوار وب:  کمیساریای حقوق بشر سازمان ملل متحد «نافی بیلای» گفت: 80 درصد از مسلمانان آفریقای مرکزی به دلیل وجود تنش و خشونت مجبور شدند کشور را ترک کنند.  بر اساس گزارش پایگاه الاهرام، وی تصریح کرد در ماه گذشته به آفریقای مرکزی سفر کردم  و با چشمان خود دیدم که خانه ها، فروشگاه ها […]

انوار وب:  کمیساریای حقوق بشر سازمان ملل متحد «نافی بیلای» گفت: 80 درصد از مسلمانان آفریقای مرکزی به دلیل وجود تنش و خشونت مجبور شدند کشور را ترک کنند.

 بر اساس گزارش پایگاه الاهرام، وی تصریح کرد در ماه گذشته به آفریقای مرکزی سفر کردم  و با چشمان خود دیدم که خانه ها، فروشگاه ها و مدارس همگی به طور کامل ویران شده اند .
در حال حاضر نیروهای نظامی فرانسوی و نیروهای بین المللی آفریقایی در این کشور مستقر شده اند.
بر اساس نوشته های پایگاه الیوم السابع نیز سخنگوی وزارت خارجه فرانسه « رومن نادال» اعلام کرد که به دلیل عدم وجود امنیت و کمک های بشر دوستانه، در صورتی که کسی خواهان انتقال از آفریقای مرکزی به مکانی دیگر شود، فرانسه از وی حمایت خواهد کرد ؛ البته به شرطی که راه حلی غیر از انتقال وجود نداشته باشد.
این در حالی است که ژنرال فرانچسکو سوریانو در هفته گذشته اعلام کرده بود که دولت فرانسه در انتقال افراد کمکی نخواهد کرد؛ زیرا وظیفه مسوولین امنیتی حمایت از مسلمانان در محلی است که سال ها در آن زندگی کرده اند و نه کمک به ترک آن .
منبع: اخبار جهان اسلام