انوار وب: دستگاه قضایی مصر امروز شنبه محاکمه بیش از ۱۲۰۰ نفر از اعضای گروه اخوان المسلمین این کشور را به اتهام شرکت در اقدامات خشونت آمیز آغاز می کند.محاکمه بیش از ۱۲۰۰ نفر از مسئولان و اعضای گروه اخوان المسلمین مصر به اتهام شرکت در اقدامات خشونت آمیز اواسط ماه اوت گذشته انجام خواهد […]

انوار وب: دستگاه قضایی مصر امروز شنبه محاکمه بیش از ۱۲۰۰ نفر از اعضای گروه اخوان المسلمین این کشور را به اتهام شرکت در اقدامات خشونت آمیز آغاز می کند.
محاکمه بیش از ۱۲۰۰ نفر از مسئولان و اعضای گروه اخوان المسلمین مصر به اتهام شرکت در اقدامات خشونت آمیز اواسط ماه اوت گذشته انجام خواهد شد.

این اولین باری است که این تعداد از متهمان در ارتباط با یک پرونده واحد محاکمه می شوند.
ارتش مصر سوم ژوئیه گذشته “محمد مرسی” رئیس جمهوری مصر وابسته به گروه اخوان المسلمین این کشور را عزل کرد که با اعتراضات گسترده طرفداران و اعضای این گروه مواجه شد. در این اعتراضات تاکنون شمار زیادی کشته یا زخمی شده اند.
دستگاه قضایی مصر از آن زمان شمار زیادی از هواداران و طرفداران مرسی و گروه اخوان المسلمین را در ارتباط با شماری از پرونده های قضایی محاکمه کرده است.
از جمله برجسته ترین متهمانی که امروز در دادگاه کیفری المنیا در جنوب قاهره حاضر می شود، محمد بدیع رهبر گروه اخوان المسلمین مصر است.
بدیع به همراه بیش از ۱۲۰۰ متهم دیگر به اتهام ارتکاب اقدامات خشونت بار و تعرض به افراد و مراکز عمومی محاکمه می شود
منبع: تقریب