انواروب: «هندو ماهاسابها»، سازمان افراط‌ گرای هند، کمپینی برای مقابله با مسلمانان راه‌اندازی کرده است با عنوان «هند عاری از اسلام». به گزارش شفقنا به نقل از آن اسلام، «کاملش تیواری»، ییس این سازمان گفت: ما حضور مسلمانان را در این کشور برنمی‌تابیم. این کمپین را آغاز کرده‌ایم تا هند را به یک کشور کاملاً […]

انواروب: «هندو ماهاسابها»، سازمان افراط‌ گرای هند، کمپینی برای مقابله با مسلمانان راه‌اندازی کرده است با عنوان «هند عاری از اسلام».

به گزارش شفقنا به نقل از آن اسلام، «کاملش تیواری»، ییس این سازمان گفت: ما حضور مسلمانان را در این کشور برنمی‌تابیم. این کمپین را آغاز کرده‌ایم تا هند را به یک کشور کاملاً هندو تبدیل کنیم.

وی افزود: در این کمپین که از معبد شهر «بنارس» آغاز شده ما به هر هندو یک شمشیر می‌دهیم تا از خودشان در برابر مسلمانان حفاظت کنند.

شهر بنارس در شمال هند یکی از مقدس‌ترین شهرهای هندوهای این کشور محسوب می‌شود.

اقلیت‌های دینی هند به ویژه مسلمانان این کشور از زمان به قدرت رسیدن حزب مردم هند و نخست‌وزیری «نارندرا مودی» در سال گذشته بیش از پیش هدف سرکوب و تبعیض قرار گرفته‌اند.

این کمپین ضداسلامی دیروز، 12 مرداد، در یک معبد مهم بنارس به نام «کاشی ویشوانات» آغاز شد، زیرا این روز مصادف با اولین دوشنبه ماه مقدس «شراوان» برای هندوها بود و در این روز عده زیادی برای عبادت به این معبد می‌روند.

آغاز این کمپین از شهر بنارس که حوزه انتخاباتی نارندرا مودی بوده است، نگرانی‌های مسلمانان در مورد خصومت حزب نخست‌وزیر با اقلیت مسلمان را تشدید کرده است.

گرچه مودی 63 ساله سال گذشته با شعار «امید و تجدید حیات» پا به عرصه انتخابات گذاشت، اما سابقه وی در سوءرفتار با مسلمانان و همراه شدن ورود او به انتخابات با افزایش حملات ضداسلامی در هند، مسلمانان را بسیار نگران کرده بود.

تیرگی روابط مسلمانان با این حزب ناسیونالیست هندو بعد از کشتار وحشیانه بیش از 2 هزار مسلمان در سال 2002 میلادی در ایالت «گجرات» هند آغاز شد، یعنی زمانی که مودی  فرماندار گجرات بود.

مسلمانان بیش از 180 میلیون نفر از جمعیت 1.1 میلیاردی هند را تشکیل می‌دهند و هند پس از اندونزی و پاکستان بیشترین جمعیت مسلمانان را دارد.

مسلمانان هند که حدود 13 درصد جمعیت این کشور را تشکیل می‌دهند، مدت مدیدی است که از انواع تبعیض‌ها و تعصبات علیه آن‌ها، شکایت دارند.