انوار وب: سی و نهمین دوره گردهمایی مسلمانان آمریکا امروز، 3 خرداد، در مرکز همایش‌های «بالتیمور» در شهر بالتیمور در ایالت مریلند آمریکا آغاز به کار کرد. به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی «On Islam»، این همایش به همت جامعه مسلمانان آمریکا (MAS) و دایره اسلامی شمال آمریکا (ICNA) با هدف معرفی اصول بنیادین اسلام و […]

انوار وب: سی و نهمین دوره گردهمایی مسلمانان آمریکا امروز، 3 خرداد، در مرکز همایش‌های «بالتیمور» در شهر بالتیمور در ایالت مریلند آمریکا آغاز به کار کرد.

به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی «On Islam»، این همایش به همت جامعه مسلمانان آمریکا (MAS) و دایره اسلامی شمال آمریکا (ICNA) با هدف معرفی اصول بنیادین اسلام و بازکردن پنجره‌ای به سوی پرسرعت‌ترین دین در حال رشد در جهان، برگزار می‌شود.
بیش از 20 هزار مسلمان از سراسر آمریکا در این گردهمایی که امسال با عنوان «اسلام؛ ایمان، تسلیم، خدمت» برگزار می‌شود، حضور دارند.

دایره اسلامی شمال آمریکا در بیانیه‌ای عنوان کرد: چند دهه است که اسلام در صدر مباحث آمریکا و جهان قرار گرفته است. مردم آمریکا می‌خواهند بدانند که اسلام چیست؟ مسلمانان چه کسانی هستند؟ اصول اسلامی چیست؟ چگونه می‌توان به یک همسایه، همکار، دوست و یا همشهری مسلمان اطمینان کرد؟
این بیانیه افزود: بیشتر نگرانی مردم آمریکا در این رابطه به کمبود اطلاعات آنان نسبت به اسلام و مسلمانان باز می‌گردد که باید به این کمبود پاسخ گفت.

معنای ایمان به خدا به عنوان خالق هر آنچه وجود دارد، ایمان به خدا در زندگی روزمره، نقش ایمان در تبدیل کردن ما به انسان‌‌هایی بهتر، چگونگی تسلیم در برابر خدا، اهمیت تسلیم در برابر خدا و پیامدهای تسلیم شدن فرد به خدا از جمله موضوعاتی هستند که در این همایش مورد بررسی قرار خواهند گرفت.

یادآور می‌شود، در این همایش اندیشمندان و شخصیت‌های برجسته جهان اسلام حضور دارند و به سخنرانی خواهند پرداخت. سی و نهمین گردهمایی مسلمانان آمریکا روز دوشنبه، 5 خرداد، به کار خود پایان خواهد داد.
منبع: ایکنا