انواروب: آیت‌الله مهدی احدی، از اساتید خارج فقه حوزه علمیه قم، در بیست‌وششمین همایش دانش‌آموختگی طلاب دارالعلوم زاهدان، با اشاره به تحولات جهانی بعثت پیامبر اکرم صلی‌الله‌علیه‌وسلم، تربیت انسان‌های بزرگی مانند «صحابه» را از بارزترین نتایج بعثت دانست. آیت‌الله احدی در این همایش که سه‌شنبه (5 اردیبهشت 1396) برگزار شد، گفت: پیامبر […]

 

 

 

انواروب: آیت‌الله مهدی احدی، از اساتید خارج فقه حوزه علمیه قم، در بیست‌وششمین همایش دانش‌آموختگی طلاب دارالعلوم زاهدان، با اشاره به تحولات جهانی بعثت پیامبر اکرم صلی‌الله‌علیه‌وسلم، تربیت انسان‌های بزرگی مانند «صحابه» را از بارزترین نتایج بعثت دانست.

آیت‌الله احدی در این همایش که سه‌شنبه (5 اردیبهشت 1396) برگزار شد، گفت: پیامبر اکرم صلی‌الله‌علیه‌وسلم با بعثت خویش زمین شوره‌زار جزیرةالعرب را به سرزمین نور و ایمان و حکمت تبدیل کرد.
  
وی در ادامه اظهار داشت: بنده در صحیح بخاری دیدم که خلیفه دوم گفته است حضرت محمد صلی‌الله‌علیه‌وسلم در شرایطی به پیامبری مبعوث شد که ما شب خرما را خدا قرار می‌دادیم و روز آن را می‌خوردیم. همچنین امام علی می‌فرماید: پیامبر اکرم صلی‌الله‌علیه‌وسلم زمانی ظهور کرد که مردم تمدن نداشتند و به قتل و خونریزی مشغول بودند.

استاد اخلاق حوزه علمیه قم ادامه داد: پیامبر اکرم از انسان‌های بی‌تمدن، افرادی ساخت که به مقام «رضوان أکبر» دست یافتند و خداوند از آنها اعلام رضایت کرد. انقلاب بزرگی که پیامبر اکرم در جهان به‌وجود آورد معجزه‌ای الهی و نتیجه فضل خداوند است. همه ما باید از این لطف خداوندی استفاده کنیم.

آیت‌الله احدی خاطرنشان کرد: متاسفانه در عصر حاضر جهان، معنویت خود را از دست داده و رذایل اخلاقی بر فضایل چیره شده‌اند. پیامبر اکرم صلی‌الله‌علیه‌وسلم به مسلمانان بشارت داده است که جهان توسط آنان هدایت خواهد شد. امت اسلام می‌تواند با کلمه «لا إله إلا الله» بر جهان حکومت کند.

وی در ادامه بر لزوم وحدت تاکید کرد و گفت: تمام روایات اهل سنت نمادهای مختلفی از اتحاد هستند. صحیح بخاری می‌تواند محور ارتقاء و اتحاد قرار گیرد.
این استاد برجسته حوزه علمیه قم در پایان سخنانش از احترام اهل سنت به شیخ‌الاسلام مولانا عبدالحمید اظهار خرسندی کرد و اظهار داشت: از احترامی که به عالم‌تان گذاشتید بسیار خرسند شدم. من شک ندارم که کسی نمی‌تواند شما مردم اهل سنت را فریب دهد. شما حامی اخلاق و معنویت و قرآن و حامی نظام جمهوری اسلامی ‌ایران هستید.
منبع: سنی‌آنلاین