انواروب: آیت الله سید علی سیستانی در پاسخ به استفتای یکی از مقلدان خود درباره اقدام گروهی از افراد در دشنام دادن به عمر بن خطاب و عایشه همسر پیامبر، این اقدام را “به شدت” محکوم کرد و آن را مخالف اخلاق و سیره اهل بیت (علیهم السلام) برشمرد.این فتوا در حالی صادر شد که […]

انواروب: آیت الله سید علی سیستانی در پاسخ به استفتای یکی از مقلدان خود درباره اقدام گروهی از افراد در دشنام دادن به عمر بن خطاب و عایشه همسر پیامبر، این اقدام را “به شدت” محکوم کرد و آن را مخالف اخلاق و سیره اهل بیت (علیهم السلام) برشمرد.
این فتوا در حالی صادر شد که پس از شعار دادن چند جوان علیه شخصیت های مورد احترام اهل سنت در منطقه “الاعظمیه” بغداد، “نوری مالکی” نخست وزیر عراق هم با محکوم کردن توهین “عده ای معلوم الحال” به یاران پیامبر اسلام (ص)، دستور دستگیری فرد توهین کننده را صادر کرد.
اخیرا در برخی سایت ها، ویدئوهایی از فردی به نام “ثائر الدراجی” منتشر شده است که در آن با بر زبان راندن کلمات توهین آمیز؛ به اصحاب پیامبر (ص) ناسزا می گوید و عده ای نیز وی را همراهی می کنند.
این اقدام توهین آمیز چند جوان به سرکردگی “ثائر الدراجی” با اعتراض شدید علما و مراجع شیعه در عراق مواجه گردید.
“مقتدی صدر” از علمای عراق و رهبر جریان صدر نیز با محکوم کردن این اقدام، اعلام کرد: این امر، با هدف فتنه انگیزی در عراق، توسط عده ای مزدور انجام گرفته است.
منبع: تقریب